V Lilleströmu to neklaplo, tak ho čeká další šance v české lize. Čas na začlenění dostane Vindheim na Stínadlech

V Lilleströmu to neklaplo, tak ho čeká další šance v české lize. Čas na začlenění dostane Vindheim na Stínadlech

Norský obránce Andreas Vindheim bude v této sezoně hostovat ze Sparty v Teplicích. Pražané současně uvedli, že budou mít po podzimní části ročníku možnost stáhnout si osmadvacetiletého pravého beka zpět.

Vindheim přišel do Sparty v létě 2019, v první sezoně s týmem získal domácí pohár a po dvou letech prodloužil smlouvu do roku 2024.

Na jaře 2022 hostoval v Schalke, v uplynulém ročníku i vinou zranění za A tým Pražanů nenastoupil a v únoru se přesunul na další hostování do Lilleströmu. V norském týmu odehrál pouze jedno utkání a v létě po návratu do Sparty dostal svolení hledat si nové angažmá.

Profesionální kariéra Vindheima v kostce:

Brann
Malmö
Sparta
Schalke
Lilleström
Teplice

"Jsme dohodnuti, že Andreasovi dáme čas se začlenit. V tomto týdnu začal s týmem Sparty naplno trénovat po zranění, proto počítáme, že do prvních zápasů bude naskakovat postupně," řekl na webu teplického klubu sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Dle slov funkcionáře ze Stínadel to tedy nevypadá, že by se dal Vindheim čekat v základní sestavě již v sobotu 16. září na půdě Karviné.

Vindheim za Spartu odehrál celkem 60 soutěžních utkání, z toho 44 ligových, v nichž vstřelil tři branky. V roce 2020 si připsal svůj jediný start za národní tým. 

V Pardubicích ode mě mohou lidé očekávat ještě více gólů než v Lotyšsku, slibuje Kamerunec Mukwelle