Čvančara si v Borussia Parku pořád zvyká: Ještě bude chvíli trvat, než se s tím úplně sžiju, zatím to ale není žádný propadák

Čvančara si v Borussia Parku pořád zvyká: Ještě bude chvíli trvat, než se s tím úplně sžiju, zatím to ale není žádný propadák

Letním přesunem do struktur bundesligové Borussie Mönchengladbach zaplul čerstvě třiadvacetiletý forvard Tomáš Čvančara do elitní desítky nejhodnotnějších českých hráčů.

Specializovaný server transfermarkt.com sice u něj - stejně jako u Ondřeje Lingra z Feyenoordu, Michala Sadílka z Twente a Jana Kuchty ze Sparty - uvádí tržní cenu 4 miliony eur, nicméně exletenské útočné tykadlo se do Borussia Parku přesunulo za 10,5 milionů eur, což mu bohatě stačí na pobyt v první pětce.

Protože nestál dvojnásobný reprezentant Česka, jenž už se jako teenager pokoušel nějaký čas neúspěšně prorazit v italském Empoli, zrovna málo a novému zaměstnavateli se upsal až do konce června 2028, důvěru má hned od začátku německé ligy.

Dosud se ho týkala základní sestava ve všech třech zápasech s Augsburgem (4:4), Leverkusenem (0:3) a Bayernem Mnichov (1:2), s tím, že 228 poskytnutých minut se mu podařilo přetavit ve dva přesné zásahy.

Na nový život a další etapu kariéry si však dle svých slov stále zvyká a ještě se úplně neadaptoval. "Je to složité. Všechno je pro mě nové a bude chvíli trvat, než se s tím úplně sžiju," přiznal v interview pro ČT Sport bývalý útočník Jablonce, Opavy i Vyšehradu.

Kdo chybí v nominaci reprezentace? Mladí obránci i rebel Barák

Složitější adaptace mu však žádné vrásky nepřidělává. Přeci jen třeba zohlednit skutečnost, že převlékal trikot teprve před pár týdny a vše je tedy stále čerstvé.

"Zatím to ode mě není rozhodně žádný propadák. Nastupuji v základu a další čeští kluci, kteří do Německa přišli, taky," všiml si vítěz FORTUNA:LIGY ze sezony 2022/2023.

Nejtěžší zkoušku absolvoval před pár dny s mistrovským Bayernem Mnichov a on sám u toho byl devětapadesát minut, než ho trenér Gerardo Seoane nahradil zkušenějším Američanem Jordanem Siebatcheuem.

"Kdo viděl zápas proti Bayernu, viděl, že to bylo hodně složité. Můj výkon nebyl úplná blamáž, ale je to jiné než česká liga. Je třeba si na to ještě zvyknout," zopakoval nový útočník pětinásobného šampiona Německa, který nosí na zádech číslo 31.

Mönchengladbach sehraje ve čtvrtek přípravný souboj s Werderem Brémy, což se ho vzhledem k reprezentačním povinnostem týkat nebude. Na klubové úrovni půjde znovu do akce přesně za deset dní na půdě Darmstadtu.

Čtyři střelci, kteří mlčí? Ligová stálice, africká hvězda, hladový sparťan i baníkovec za miliony