Leonardo: Hráči jako Messi, Neymar nebo Mbappé by neměli být pro PSG problémem, ale spíš řešením

Leonardo: Hráči jako Messi, Neymar nebo Mbappé by neměli být pro PSG problémem, ale spíš řešením

Hvězdný útočný trojzubec ve složení Lionel Messi, Neymar a Kylian Mbappé měl zajistit PSG první triumf v prestižní milionářské soutěži známé jako Liga mistrů. Nestalo se tak, což může být přisuzováno na vrub hned několika příčinám. První dva zmínění se již rozhodli hledat kariérní štěstí na jiné adrese, Mbappé by je mohl brzy následovat. Bývalý sportovní ředitel Pařížanů Leonardo to dává za vinu vedení.

Velikáni své doby, kteří nad většinou profesních kolegů vyčnívají. Ušatý pohár však pro giganta z Ligue 1 získat nedokázali a kritika se vždy po nezdaru valila na jejich bedra. Podle Leonarda si v Parku Princů měli tohle trio více hýčkat a chránit před vnějším světem.

„Hráči s tak mimořádnými dovednostmi by neměli být pro PSG problémem, ale spíš řešením. Nejen pro PSG, ale každý klub na světě. Jejich přítomnost v týmu víc problémů řeší, než vytváří. Vše má své meze, ale musíte se postarat o to, že se u vás mají dobře. To u současného vedení PSG postrádám, což vedlo k výsledku, jaký během léta nastal,“ nechal se slyšet Leonardo v rozhovoru pro Fichajes.

V současné strategii Pařížanů vidí vážné nedostatky, které se mohou odrazit již v nově započaté sezóně. „Pokud koupíte hvězdu a ona se v klubu necítí dobře, odráží se to i v jejích výkonech na hřišti. Problém ale začíná u vedení, které neumí naslouchat. Klíčové tváře týmu potřebují cítit uznání a respekt. A od toho tu je právě to vedení, které se o to musí postarat. Tihle hráči vyhrávají zápasy a podle toho se s nimi musí jednat,“ dodal bývalý sportovní ředitel PSG.

Messi už si mezitím získává obdiv v americké MLS v barvách Miami CF, Neymar se připravuje na zápasové vytížení v saúdskoarabském Al Hilal FC a Mbappé je znovu spojován s Realem Madrid. Pokud odejde i francouzský kanonýr, skončí tím další velká etapa PSG, které bude muset vsázet na nové střelce.