Pardubice vzaly závěr přestupového období velmi vážně, nově se chlubí kolumbijským zadákem z Midtjyllandu

Pardubice vzaly závěr přestupového období velmi vážně, nově se chlubí kolumbijským zadákem z Midtjyllandu
OBSAHUJE VIDEO

Pardubice se do toho na konci letního transferového okna opřely a po kamerunském útočníkovi Williamovi Mukwellemu, který se upsal ve východočeském prostředí na čtyři roky, přivedly také kolumbijského obránce Pabla Ortize, jenž dorazil do kádru trenéra Radoslava Kováče na roční hostování z Midtjyllandu.

Ten dorazil do České republiky ve čtvrtek a teprve se bude potřebovat rozkoukat. "Jediné, co o Česku vím, že je to moc hezká země. Musím se tu nejdříve adaptovat, potom ale chci navštívit některá čeká města, jako je třeba Praha," informoval v rozhovoru pro YouTube kanál Pardubice Ortiz.

Co od něj mohou pardubičtí příznivci čekat? "Snažím se být na hřišti důrazný. Myslím, že mojí silnou stránkou je rychlost. Také rád v zápasech tvořím hru a snažím se být pro soupeře nepředvídatelný," popsal své přednosti třiadvacetiletý zadák, jenž odehrál za Midtjylland v aktuální sezoně čtyři soutěžní utkání.

ČTYŘI STŘELCI, KTEŘÍ MLČÍ? LIGOVÁ STÁLICE, AFRICKÁ HVĚZDA, HLADOVÝ SPARŤAN I BANÍKOVEC ZA MILIONY

O svých ambicích v české nejvyšší soutěži má jasno. Nová zkušenost bere kvůli svému dalšímu růstu výhradně pozitivně. "Budu se v Pardubicích snažit co nejvíce pomoci týmu, zároveň se ale chci nadále zlepšovat. Je skvělé, že si budu moci vyzkoušet českou nejvyšší soutěž. Jsem šťastný, že mohu v pardubickém dresu zkusit novou výzvu. Moc se těším na nové lidi a hlavně fanoušky. Věřím, že si je svojí hrou rychle získám," pokračoval odchovanec kolumbijského celku America De Cali.

Pardubice vstřelily v dosavadních sedmi ligových kolech pět gólů a mají nejhorší útok v nejvyšší soutěži spolu s Bohemians 1905, Jabloncem a Zlínem. Svěřencům trenéra Radoslava Kováče v tabulce patří 12. místo. Po repre pauze je navíc čeká pořádně těžký los - 16. září přivítají Slavii a o osm dní později se představí v Plzni.