Úsměv na českých tvářích nevydržel dlouho, červenou a černou party v Praze zažehnul supergól, píší v Albánii

Úsměv na českých tvářích nevydržel dlouho, červenou a černou party v Praze zažehnul supergól, píší v Albánii
OBSAHUJE OHLASY

Albánská média pochválila národní tým za to, že kvalifikační remízou 1:1 s českými hráči udělal velký krok k postupu na mistrovství Evropy. Favorizovaní domácí podle některých komentářů měli štěstí, že v Praze získali aspoň bod, protože "Orli" v závěru neproměnili velkou šanci.

Domácí poslal v Edenu v přímém souboji o první místo ve skupině E do vedení v 56. minutě Václav Černý, za 10 minut ale vyrovnal Nedim Bajrami z jediné střely hostů na branku. Vedoucí Češi v tabulce po čtvrtém kole udrželi před Albánci bodový náskok, o další bod zpět je třetí Polsko.

"Albánie slaví v Praze remízu, která může mít cenu vstupenky na Euro 2024," uvedla televizní a rozhlasová společnost Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) na svém webu. "Albánie předvedla první zázrak. Výsledkem 1:1 v Praze udělala další krok k postupu na evropský šampionát v Německu" doplnil list Koha Jone na adresu svěřenců trenéra Sylvinha.

Média připomněla nevyužité přečíslení tři na jednoho v závěru utkání. "Červenočerní už vyrovnávacím gólem zmrazili domácí tým, ale dokonce mu mohli připravit spektakulární porážku, kdyby Bajrami v 84. minutě zakončil parádní večer lepší přihrávkou," upozornil RTSH. "Štěstí bylo na straně Čechů, protože jsme mohli získat tři body," přidal Koha Jone.

Albánští fotbalisté byli oceněni za to, že na Černého vedoucí gól reagovali Bajramiho výstavní dalekonosnou trefou. "Úsměv na českých tvářích nevydržel dlouho. Sylvinhova Albánie nám ukázala, že nezná slovo kapitulace. Nedim Bajrami vykouzlil drahokam, když pravačkou poslal míč do horního růžku a omráčil tím Čechy," napsal list Gazeta Sport Ekspres.

"Bajrami svým supergólem zažehnul červenou a černou party v Praze. Tisíce Albánců na stadionu vybuchly nadšením, když záložník svou fantastickou a chirurgicky přesnou střelou nedal českému brankáři šanci zasáhnout," dodal RTSH.

Šilhavý se zastal Krále: Nepřišlo mi, že by hrál vyloženě nějak špatně. Že udělá chybu, to se stává