Zlatý míč? Mám šanci. Guardiola je někdy brutální, říká Haaland

Zlatý míč? Mám šanci. Guardiola je někdy brutální, říká Haaland

Erling Haaland, kandidát na Zlatý míč pro rok 2023, v obsáhlém rozhovoru pro France Football uvedl, že věří, že má reálnou šanci získat nejprestižnější individuální cenu ve světovém fotbale. Kromě toho také promluvil o vztahu s Pepem Guardiolou.

Útočník Manchesteru City vstřelil v uplynulém ročníku ve všech soutěžích neuvěřitelných 56 branek. Haaland je vedle útočníka PSG Kyliana Mbappého a vítěze mistrovství světa 2022 Lionela Messiho pravděpodobně jedním z favoritů na post nejlepšího fotbalisty planety po Karimu Benzemovi.

Na otázku týdeníku, zda se považuje za nejlepšího útočníka na světě, zůstal Haaland zdrženlivý. "Záleží na tom, co myslíme pod pojmem útočník. Je to záludná otázka. Určitě jsem tam nahoře. Jsem nejlepší? Možná," řekl opatrně. "Vím, že se mohu ještě hodně zlepšit, jsem ještě mladý. Ale ano, věřím, že mám letos šanci."

Haaland také pro France Football uvedl, že se cítí být jiný než ostatní hráči. "Chtěl bych, aby si mě lidé pamatovali jako výjimečného hráče. O to se snažím každý týden: předvádět speciální věci."

Haaland dodává, že jeho schopnost odevzdat na hřišti maximum pramení z jeho lásky ke hře, kterou sdílí s Guardiolou. "Pep od vás hodně vyžaduje," říká dvaadvacetiletý hráč. "S tak náročným trenérem nemůžete být nedbalí. Je přímočarý a upřímný, to je jeho způsob trénování. Někdy je to brutální. Ale to se mi líbí. Ukazuje to, že je naprosto angažovaný a zapálený. Není to vždy příjemné, ale zároveň vás to přivádí tváří v tvář pravdě a já vím, že jeho cílem je udělat z vás lepšího hráče."