Nedovedu si představit, že bych v Česku hrál jinde než v Baníku, uklidňuje ostravské fanoušky talent Šín

Nedovedu si představit, že bych v Česku hrál jinde než v Baníku, uklidňuje ostravské fanoušky talent Šín
PODCAST

Český reprezentant do 20 let ve službách Baníku Ostrava Matěj Šín (19) už vyhrál ve fotbalové branži nejeden zápas. Žádný z nich se však samozřejmě nevyrovnal tomu, když před rokem dokázal porazit rakovinu varlat a opět se vrátit do ligy, ve které v této ligové sezoně naskočil již do sedmi duelů. V novém vydání podcastu Livesport Daily se mimo jiné rozpovídal také o tom, jak nemoc změnila jeho pohled na svět i jak během ní pracoval s psychikou.

VŠECH 81 EPIZOD PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE. 

"Mám to za sebou a nechci být ten navždycky 'ten kluk, který měl rakovinu'. Zároveň bych ale rád byl vzorem pro ostatní, kteří se s podobnou nemocí budou prát v budoucnu. Hlavní je věřit, že to bude lepší a snažit se za tím jít. Ani na minutu jsem nepochyboval, že to zvládnu," vzpomíná Matěj Šín na své pocity v okamžiku, kdy mu lékaři řekli, že má rakovinu.

Po pár měsících, úspěšné operaci a chemoterapiích se mu povedlo se nemoci zcela zbavit a mohl se vrátit do tréninku. "Pak to bylo možná nejtěžší období, protože jsem se fyzicky cítil úplně na nule a musel jsem se dostat zpátky do kondice. Sprintoval jsem třeba do kopce s pneumatikou v minus dvou stupních a pak jsem zvracel, bylo mi blbě. Ale o to víc mě to posunulo," vnímá i tuto část svého příběhu pozitivně.

Teď už zase hraje ligu, je jednou z největších nadějí Ostravy. "Baník je moje srdcovka, vyrostl jsem tam. Nedovedu si představit, že bych v Česku hrál jinde než v Baníku. Můj sen je pomoct k tomu, aby se do Ostravy vrátily evropské poháry," zasní se.

V nové epizodě Livesport Daily jsme také řešili:

Kdy se během léčení cítil nejhůř?

Jak mu při návratu pomáhali trenéři v Baníku?

Jak vnímá vstup Baníku do nové sezony?

Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.