Tak už se konečně dočkal i Nita. Exsparťana čekají těžké záchranářské práce v Süper Lig

Tak už se konečně dočkal i Nita. Exsparťana čekají těžké záchranářské práce v Süper Lig

24. května. Toť datum, kdy stál Florin Nita v soutěžním zápase mezi třemi tyčemi zatím naposledy a v pardubickém trikotu proti Jablonci se rozloučil s českým prostředím čistým kontem.

Od té doby byl šestatřicetiletý exsparťan spojován hned s několika zájemci o jeho služby, ovšem novou adresu si nakonec našel až v posledních dnech. A na návrat na rumunskou půdu zatím stále nedošlo.

Na spolupráci do konce sezony 2023/2024 se s ním totiž nakonec domluvil turecký Gaziantep FK, který sídlí nedaleko hranic se Sýrií u řeky Eufrat.

Klub odstartoval nový ročník Süper Lig čtyřmi prohrami v řadě a v tabulce je poslední. Posílením na poslední chvíli tedy nepohrdnul.

S veteránem, jenž patřil letenskému "S" celkem pět a půl roku, podepsal kontrakt viceprezident Güney Dağdeviren, jenž je přesvědčen o tom, že tápajícímu mužstvu ihned pomůže.

Další odchod ze Sparty! Obránce Hojer následuje Minčeva

"Vítáme Florina v našem klubu a přejeme mu hodně úspěchů s naším znakem na prsou," zaznělo na stránkách Gaziantepu na adresu rodáka z Bukurešti.

Očekávat se od něj bude tvrdá práce v červeno-černých barvách. Dosavadní gólman číslo 1 Batuhan Sen, jenž inkasoval nejvíce branek ze všech gólmanů v soutěži (10), si tak zřejmě sedne na lavičku.

V novém působišti se devatenáctinásobný reprezentant své země mimo jiné potká se známým záložníkem Lazarem Markovičem, který má za sebou štace v Liverpoolu, Benfice, Fulhamu, Anderlechtu i Fenerbahce a premiéra by ho měla čekat 16. září na půdě Kayserisporu.

Čerstvá akvizice Gaziantepu své kariéře nastoupila do 313 oficiálních zápasů, v nichž dokázala udržet 112 čistých kont. Kolik jich asi přidá během své těžké turecké mise?

Další odchody na Blízký východ. Verrattiho zlákal Katar, bundesligového střelce Egypt