Messi už v úspěšných přímých kopech dostihl Beckhama. Kolik zásahů mu chybí na Ronaldinha, Pelého a hlavně Juninha?

Messi už v úspěšných přímých kopech dostihl Beckhama. Kolik zásahů mu chybí na Ronaldinha, Pelého a hlavně Juninha?
OBSAHUJE VIDEO

Sedminásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi se po nedávném úspěšném argentinském vstupu do nové kvalifikace s Ekvádorem (1:0) dotáhl v počtu proměněných přímých kopů na anglickou legendu Davida Beckhama.

Messiho současný šéf z Interu Miami svého času bavil diváky v barvách Manchesteru United, Realu Madrid, AC Milán, Paris Saint-Germain i Los Angeles Galaxy a díky pětašedesáti brankám z přímáků jim aktuálně ve fotbalové historii patří dělená pátá příčka.

Šestatřicetiletý gólostroj se ovšem podle údajů Sportsadda přiblížil i dvojici na třetím místě, které díky šestašedesáti úspěchům okupují jeho krajan Víctor Legrotaglie s Brazilcem Ronaldinhem.

Protože se Messimu stále daří jak na reprezentačním poli, tak na klubové úrovni v rámci MLS, v dohledné době by nemuselo být vyloženou sci-fi ani překonání druhého Pelého, do jehož bilance mu chybí "jen" pět přesných zásahů.

Další Brazilec Juninho, jemuž se přezdívalo "Le Maestro" a který těsně po miléniu exceloval v Lyonu, se kterým se radoval ze zisku sedmi francouzských primátů v řadě, už je však pořádně odskočen.

Kteří hráči se nevešli do nominace na Zlatý míč? Kromě Ronalda i dvojice ze City

Někdejší prvotřídní záložník s vytříbenou technikou, jenž si později zahrál také za New York Red Bulls nebo Vasca da Gama, má totiž na úřadujícího mistra světa náskok 12 tref.

Ani to by ovšem nemusela být žádná "Mission: Impossible". Messi zvládl za posledních devatenáct let profesionální kariéry nasázet z přímých kopů 65 branek, což činí průměr 3,5 gólu na sezonu.

K tomu, aby mohl ohrožovat maximum Juninha, by tak potřeboval strávit na nejvyšší úrovni ještě další tři až čtyři roky. Protože už mu je 36 let, teoreticky by pro uzmutí rekordu musel hrát až do čtyřiceti.

P.S.: Společně s někdejším kolegou z barcelonských časů Luisem Suárezem je mimochodem také historicky nejlepším kanonýrem jihoamerických kvalifikací. Aktuálně je na 29 trefách a svou bilanci bude moci zaokrouhlit již v úterý 12. září na území Bolívie.

Mistři přímáků:

  1. Juninho - 77
    2. Pelé - 70
    3. Legrotaglie, Ronaldinho - 66
    5. Beckham, Messi - 65