Dukla marně usilovala o Bartošáka, na zlínskou Letnou má naopak namířeno bosenský bek ze St. Louis City

Dukla marně usilovala o Bartošáka, na zlínskou Letnou má naopak namířeno bosenský bek ze St. Louis City

Protože je žlutomodrý soubor trenéra Pavla Vrby ze zlínské Letné v tabulce poslední, nikoho nemohlo překvapit, že se generální manažer Zlína Zdeněk Grygera pokoušel v mezinárodní pauze o posílení.

Ani jeden ze dvou lanařených útočníků ze zahraničí však k tomuto datu uloven nebyl (jedním z nich údajně byl Tomáš Poznar, jenž patří druholigové polské adrese Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Naproti tomu byli uvolněni do druhé nejvyšší soutěže hned dva mladí odchovanci, konkrétně Lukáš Hrdlička, jenž posílil Hanáckou Slavii Kroměříž a Jan Hellebrand, který se vydal do Zbrojovky Brno.

Když se však byla ptát Dukla na třiatřicetiletého obránce Lukáše Bartošáka, na Moravě nepochodila a to i přesto, že bývalý hráč Liberce či Karviné neodehrál v této ligové sezoně ani minutu a Vrba s ním evidentně nepočítá.

Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska

Podle iSport.cz však brzy vyjde alespoň jedna nová tvář v podobě pětadvacetiletého bosenského beka Selmira Pidra, jenž dosud hrál po boku Tomáše Ostráka v MLS za St. Louis City SC.

Bývalý hráč Sarajeva dorazil za oceán loni, smlouvu do prosince 2025 ovšem nedodrží a elitní americkou branži opustí po pouhých dvou dílčích startech a jednačtyřiceti odehraných minutách.

Mnohem více toho bývalý mládežnický reprezentant Bosny odehrál v MLS Next Pro, s tím, že poslední soutěžní duel absolvoval v září. V samotné Major League Soccer však šel naposledy do akce v dubnu.

Nyní by ho měl čekat ve FORTUNA:LIZe tuhý boj o udržení záchranu a pokud dostane důvěru, v závěru týdne již může čelit nájezdům Plzně.

Pod Vrbou si Hellebrand moc nezahrál, zaujmout se proto pokusí o patro níž v brněnských službách