Rivaldo si plácl s Hagim a stal se spolumajitelem úřadujícího rumunského šampiona

Rivaldo si plácl s Hagim a stal se spolumajitelem úřadujícího rumunského šampiona

Držitel Zlatého míče za rok 1999 Rivaldo nově zakotvil v rumunském fotbale a stal se spolumajitelem tamního klubu FCV Farul Constanta.

Světový šampion z roku 2002 odkoupil deset procent klubových akcií a stal se tak novým kolegou dvou rumunských legend, které si v devadesátých letech třikrát po sobě zahrály na mistrovství světa a vždy se jim podařilo postoupit do vyřazovací fáze.

Zatímco Gheorghe Popescu je prezidentem, Gheorghe Hagi hlavní trenér a zároveň majitel již od dob jeho založení v roce 2009. Uplynulou sezonu 2022/2023 už se mu s ním podařilo ovládnout rumunskou nejvyšší soutěž Ligu I.

"Před dvěma lety jsem slíbil, že se musíme stát velmi silným klubem, který si vždy klade důležité cíle. Není tajemstvím, že chci mít kolem sebe silné partnery, aby se Farul mohl stát jedním ze tří nejlepších rumunských klubů a abychom se mohli dále rozvíjet. Jsem hrdý, že se taková světová osobnost jako Rivaldo rozhodla vstoupit do našeho klubu. Fakt, že se mistr světa i vítěz Ligy mistrů rozhodl přijít do Farulu, jen dokazuje, že jsme doposud pracovali dobře," uvedl v oficiálním stanovisku klubu Gheorghe Hagi.

DO ARÁBIE BYCH NEŠEL. CHCI DO MLS, SVĚŘIL SE GRIEZMANN

Také Rivaldo zahrnul "karpatského Maradonu", jehož kariéra zavála jak na Camp Nou, tak na San Bernabéu, spoustou lichotivých slov. "Pokud dokázal být šampionem s nejmladším týmem Evropy, myslím si, že s potřebnou podporou toho může dokázat ještě mnohem víc," doplnil slavný Brazilec.

Rivaldo už nějakou dobu rumunský fotbal sledoval a ví, že ligu má celkem dobrou. "Rumunsko mělo vždycky dobré hráče a na mezinárodní úrovni vždy představovalo sílu, hlavně během éry Gheorghe Hagiho. Před pár lety mě překvapilo, že se dal po ukončení kariéry na tuto cestu, přišlo mi to skvělé. Nikdy předtím jsem neslyšel o tak skvělém hráči, který by investoval jmění do své vášně," chválil nového obchodního partnera.

Bývalý záložník AC Milán i Barcelony má navíc v kádru hned dva rodinné příslušníky. Součástí mužstva, které je po úvodních sedmi kolech nové sezony na desáté pozici, je jak jeho syn Rivaldinho (28), tak zeť Gustavo Costa (28). Po jejich boku pak hraje i další Brazilec Gustavo Marins.