Tuzemský fotbalový boom? Netýká se dění pod Ještědem či Androva stadionu

Tuzemský fotbalový boom? Netýká se dění pod Ještědem či Androva stadionu

Začátek sezony FORTUNA:LIGY se nese v euforickém duchu. Lidé pravidelně plní stadiony, z fotbalu je zase hit. Jak to ale vypadá na opačném pólu – tedy kde by lidé mohli chodit v hojnějším počtu?

OLOMOUC

Jednoznačně největší propadák této sezony. Nenechte se zmást, řeč je opravdu pouze o návštěvnosti, jelikož co se fotbalu týče, je Sigma na výši.

Proto je s podivem, že na domácí zápasy fanoušci chodí ve velmi malém počtu. Asi by se dalo chápat, kdyby Sigma hrála dno tabulky, ale svým fotbalem baví, dává hodně gólů a je na třetím místě za pražskými S.

Podle oficiálních stránek ligy má v tomto ročníku Andrův stadion průměrné využití kapacity 28 % (s přehledem nejhorší číslo v lize). To je velká bída. Domácí průměr je těsně pod hranicí 3,5 tisíc diváků, což je v kontextu, který jsme zmínili, velmi špatné. A to se ještě nezačala hrát hokejová Extraliga, která fanoušky z regionu odvane na domácí zápasy tamního HC.

Nejde však o novinku. Například v půlce března letošního roku přišlo na domácí zápas s Mladou Boleslaví 1620 diváků. Podle iDnes.cz je to (mimo covidové ročníky) nejméně v historii samostatné české ligy.

Foto: SK Sigma Olomouc