V týmu Polska nepanovala dobrá atmosféra. Lewandowski a spol. se tak mohou těšit na některého z krajanů

V týmu Polska nepanovala dobrá atmosféra. Lewandowski a spol. se tak mohou těšit na některého z krajanů

U polské reprezentace podle tamních médií po necelých devíti měsících skončí trenér Fernando Santos. Web Przeglad Sportowy uvedl, že se vedení svazu dohodlo s právníky portugalského kouče na podmínkách vypovězení smlouvy a odstupném a oficiálně by mělo změnu na lavičce národního mužstva oznámit v nejbližší době. Poláci figurují v evropské kvalifikaci až na čtvrtém místě své skupiny s dvoubodovou ztrátou na český tým.

Santos v roce 2016 dovedl Portugalce k titulu mistrů Evropy, na lavičce polského celku se mu ale nedařilo. Od lednového podpisu smlouvy si s mužstvem připsal tři vítězství a porážky a v pěti duelech kvalifikace získal jen šest bodů za dvě výhry. Při premiéře v březnu jím vedené mužstvo podlehlo v Edenu Česku 1:3.

Naposledy Poláci o víkendu prohráli v Albánii 0:2 a ještě více si zkomplikovali boj o účast na evropském šampionátu. Na druhé Česko, které aktuálně drží poslední postupovou příčku, ztrácejí dva body a navíc mají na kontě o zápas více. V listopadu Polsko v závěrečném zápase kvalifikace přivítá svěřence Jaroslava Šilhavého.

Podle médií nepanovala v reprezentaci pod Santosovým vedením dobrá atmosféra. Vztah mezi hráči a osmašedesátiletým rodákem z Lisabonu se údajně postupně zhoršoval a nespokojeno bylo i svazové vedení. Santosovým nástupcem by se podle médií měl stát některý z polských trenérů.

Výsměch Maguireovi? Rozčiluje mě to, přiznává Southgate a kritizuje i anglické komentátory a experty

Rozhodně nehodlám odstoupit, nezapomínejme, že jsme měli společně jen deset tréninků, hájí se Santos