Pět důvodů, proč Příbram nedokáže držet krok s Duklou či Vyškovem a ve F:NL by mohla mít až sestupové starosti

Pět důvodů, proč Příbram nedokáže držet krok s Duklou či Vyškovem a ve F:NL by mohla mít až sestupové starosti

Byť vstupovala Příbram do nového ročníku F:NL jako jeden z možných favoritů na první šestku s ambicemi na opětovný útok minimálně na baráž, po rozjezdu druholigové soutěže je realita kapku jiná.

Celou minulou sezonu 2022/2023 se přitom středočeský výběr pohyboval na špičce tabulky, podzimní část dokonce vyhrál a v závěru si zajistil i místo v baráži o FORTUNA:LIGU.

Nedávný start se ovšem zelenočerným nepovedl. Z osmi zápasů vytěžili jen sedm bodů, mají negativní skóre 8:14 a až třinácté místo v tabulce není nic, čím by se dalo chlubit. Tím spíš, že sestupové pozice jsou na dostřel.

Tým okolo zkušených borců jako Hušbauer a Wágner již nezvítězil pětkrát v řadě a nedávno se dokonce poroučel i z druhého kola MOL Cupu, kde si na něj vyšlápl účastník ČFL Jiskra Domažlice.

Důvodů k mizérii je celá řada - od katastrofální hrací plochy, na níž už si kapitán Příbrami stěžoval v závěru minulého soutěžního období, až po ekonomické potíže a dluhy majitele vůči hráčům. Níže však přikládáme další faktory, které už se týkají výhradně ročníku 2023/2024...

- Tým se nemůže chytit v útoku. A to ho má na starosti asistent Roman Bednář, který na nejvyšší úrovni překonal spoustu obran. Průměr gólu na utkání sice není úplná zoufalost, ale od známé firmy se přeci jen očekává ještě kapku větší údernost. Mladíček Vinny Nkwinga však skóroval jen jednou, to samé Tomáš Wágner a to, aby byl nejlepším střelcem mužstva obránce (zdravíme Hasana Jahiče), se vážně nevidí moc často.

© FK Příbram