Šéf Pardubic je při chuti. Během tří let chceme do posílení kádru investovat 40 až 50 miliónů korun, avizuje Pitter

Šéf Pardubic je při chuti. Během tří let chceme do posílení kádru investovat 40 až 50 miliónů korun, avizuje Pitter

Možná se shodneme na tom, že v samém závěru domácího přestupového okna nejlépe posílily Pardubice, které přivedly do východočeské CFIG Areny Kryštofa Daňka ze Sparty, Williama Mukwelleho z Daugavpilsu a Pabla Ortize z Midtjyllandu.

SOKOL HOSTOUŇ ČARUJE I DÍKY EXSPARŤANSKÉMU BRANKÁŘI PANČEVOVI. V ČFL UŽ NEMUSÍ SETRVAT DLOUHO

Předseda představenstva Vladimír Pitter je navíc naladěn i na další příchody, které budou postupně dál vylepšovat červenobílou značku. "Věřím, že posledními příchody jsme fanouškům ukázali, že jak hodně nám na klubu záleží," pronesl v interview pro fkpardubice.cz.

Osobně se vyšší ambicemi nikterak netají a pardubickým příznivcům slibuje, že i do budoucna bude dělat maximum pro to, aby měl tým svoji kvalitu a nepohyboval se ve vodách, v jakých byl poslední dva soutěžní ročníky.

"Díváme se dopředu, je potřeba nepolevit a nespokojit se s tím, kde jsme dneska. Můžu prozradit, že už teď vyhlížíme další přestupová okna. Jak to zimní, tak to před další sezónou. Máme jasně pojmenované pozice, na které chceme přivést hráče na trvalý přestup," navnadil fandy první muž pardubického fotbalu.

Protože budou znamenat další vpády na přestupový trh zvýšení nákladů, Pitter už jedná s kolegy akcionáři o tom, že je potřeba se posunout. Plácání se ve skupině o záchranu evidentně není pro něj.

Extrémní léto v Baníku? Přestupů vyšlo dost i díky majiteli, který byl ochotný do toho dát peníze, tvrdí Mikloško

"Shodli jsme se, že v horizontu tří let chceme do posílení kádru a příchodu hráčů investovat 40 až 50 miliónů korun. Budeme se rozhlížet doma, na Slovensku, v zahraničí, kdekoliv," nastínil své vize.

Funkcionáři momentálně dvanáctého týmu FORTUNA:LIGY, který má před sebou sobotní domácí střet se Slavií, je jasné, že když budou Pardubice vybírat své posily dobře, mohou později dobře také prodávat a následně opět investovat.

"Posunout se musíme, já se nechci pohybovat ve spodních patrech tabulky, je potřeba zamířit výš. Neumím fungovat tak, že bych se smířil s tím být v průměru. A to je cíl, se kterým se jistě ztotožní i naši fanoušci," doplnil padesátiletý Pitter.

Ten se v horizontu několika let dívá i směrem k účasti v evropských pohárech, což je meta, na kterou dosáhly v posledních letech pouze Sparta, Slavia a Plzeň. Když tedy nebudeme počítat kvalifikační předkola a brzká vypadnutí Slovácka či Bohemians Praha 1905.

"Čeká nás dlouhá cesta, ale vize jsou to, co nás posouvá. Stejné to bylo, když jsme měli vizi postoupit do ligy, nebo když jsme iniciovali rekonstrukci stadionu. A pokud chceme do budoucna přemýšlet o tom, že budeme jednat s městem o možnosti dostavby stadionu, potřebujeme pohybovat se ve vyšších patrech tabulky. Věřím, že se nám to podaří," zakončil optimisticky naladěný čelní představitel Pardubic.