Prostějov se nepyšní jen novým trenérským štábem, ale i čerstvými akvizicemi z Pardubic a Mladé Boleslavi

Prostějov se nepyšní jen novým trenérským štábem, ale i čerstvými akvizicemi z Pardubic a Mladé Boleslavi

Na poslední chvíli se rozhodl zbrojit i aktuálně patnáctý tým F:NL a účastník třetího kola MOL Cupu, do kterého proklouzl po zářijovém skalpu Znojma.

Do Prostějova, jehož po odvolaném Michalu Šmardovi převzal tandem Josef Mazura a Pavel Zavadil, dorazili zástupci Pardubic a Mladé Boleslavi.

Z východočeské CFIG Areny si vedení 1. SK vypůjčilo jednadvacetiletého středopolaře Samuela Šimka, pro kterého jde o první změnu v kariéře.

Od sezony 2020/2021 nasbíral v nejvyšší tuzemské soutěži 23 startů a v tomto ročníku FORTUNA:LIGY ho Radoslav Kováč během úvodních sedmi kol využil na 133 minut.

Chci, aby měl tým jasnou tvář, abychom ho naučili hrát dobrý fotbal. Cíle mám jen ty nejvyšší, říká Zavadil o Prostějovu

Na Hané by se tak měl dočkat výrazně většího vytížení. "Vítej mezi námi a ať se ti tu daří," zaznělo na jeho adresu na stránkách 1skprostejov.cz.

Debutovat v modrobílém trikotu by mohl již v sobotu dopoledne na půdě Vyškova.

To další čerstvá akvizice klubu Radek Látal už má svou prostějovskou premiéru za sebou. Pětadvacetiletá defenzivní posila z Mladé Boleslavi už totiž svému novému mužstvu pomohla k čistému kontu na půdě Táborska.

Syn vicemistra Evropy z roku 1996, jehož aktuálně zastihnete na trenérské lavičce Jablonce, už má za sebou štace v Sigmě Olomouc, Pardubicích i Karviné a protože ho Marek Kulič v Lokotrans aréně od startu sezony vůbec nevyužil, prostějovskou výzvu rád přijal.