Vrba před Plzní: Určitě je to pro mě trochu jiný zápas, ale taky je to jako když hrajete se Spartou nebo Slavií

Vrba před Plzní: Určitě je to pro mě trochu jiný zápas, ale taky je to jako když hrajete se Spartou nebo Slavií

Plzeňští v lize porazili Zlín pětkrát za sebou a prohráli jediný z posledních 13 vzájemných zápasů. Západočeši jsou v tabulce šestí, ale mají k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Viktoria aktuálně drží sérii devíti soutěžních vítězství. Speciální náboj bude mít tento souboj pro kouče Ševců Pavla Vrbu, který s Viktorií před lety zažil celou řadu velkých úspěchů.

Vrba je nyní v jiné roli a snaží se opět Zlín udržet v české nejvyšší soutěži. V minulé sezóně se mu to podařilo až v baráži proti Vyškovu. Ševci se výsledkově trápí také v tomto ročníku a aktuálně okupují dno tabulky. Plzeň je papírovým favoritem, ale domácí ji nebudou chtít darovat nic zadarmo.

„Vstup do soutěže nám nevyšel úplně podle našich představ, na druhou stranu jsme měli těžké soupeře. Teď nás zase čeká těžký zápas, asi takový, jako když hrajete se Spartou nebo se Slavií. Plzeň pravidelně hraje o titul nebo pohárové příčky, určitě je to soupeř, který patří k favoritům ligy. Určitě je to pro mě trochu jiný zápas, protože jsem v Plzni nějakou dobu působil, spoustu lidí v klubu znám. Ale dnes jsem ve Zlíně a samozřejmě chci uspět s ním,“ pronesl na předzápasové tiskové konferenci Pavel Vrba.

V tabulce páté Plzni se dýchá o poznání lépe i díky postupu do skupinové fáze Konferenční ligy. U kormidla je někdejší tvář Hradce Králové Miroslav Koubek, který zažívá své třetí angažmá u západočeského klubu. „Mužstvo Zlína má svůj potenciál, myslím, že se zlepšuje a bude se zlepšovat. Pro mě to vůbec není nějaký kandidát na sestup, přes léto zaznamenávám pokrok ve vývoji mužstva pod vedením Pavla Vrby. Domácí budou velmi bojovní a odhodlaní, pravděpodobně budou vycházet spíš z aktivní defenzivy,“ poukazoval na tiskové konferenci na kvalitu domácího týmu.

Viktoria nechce ponechat nic náhodě a ze Zlína si chce odvézt tři body. Výhrou by si vyladila sebevědomí na čtvrteční pohárový zápas proti kosovskému FC Ballkani. „Budeme v určitých pasážích hry možná v převaze dobývat blok soupeře, ale musíme si dát veliký pozor na jejich velmi dobré rychlé brejky. Věřím, že i když se Zlín hodně zlepšuje, kvalita je stále na naší straně a potvrdíme to,“ uzavřel Koubek.