Požár má neskutečný pohled na hru, český fotbal by ho měl někde využít, nabádá slávistický asistent Köstl

Požár má neskutečný pohled na hru, český fotbal by ho měl někde využít, nabádá slávistický asistent Köstl
PODCAST

Vrátit ligový primát zpět do Edenu. Přesně to je úkol nejen pro Jindřicha Trpišovského, ale také pro jednoho z jeho věrných asistentů Jaroslav Köstla, který ho doprovází již dekádu a prožil s ním také štace ve Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec. Starší bratr Daniela Köstla z Bohemians Praha 1905, jenž už má za sebou i pozici sportovního ředitele Ružomberoku, byl hostem pondělní epizodu podcastu Livesport Daily.

Všech 86 dosavadních dílů podcastu Livesport Daily je k dispozici zde.

Jaké jsou jeho osobní ambice v roli fotbalového kouče? Jak funguje slávistická kabina? Jaký je jeho vztah k pražské Bohemce, kde dělal před lety vůbec prvního tiskového mluvčího? A jak důležité je pro sešívané nadcházející derby proti Spartě? 

Na konci tohoto týdne dojde k prvnímu derby letošní sezony FORTUNA:LIGY. Sparta i Slavia mají na kontě po osmi kolech shodně 22 bodů a prozatím se dělí o první příčku tabulky. Oba pražské celky navíc čekají ve čtvrtek úvodní duel základních skupin Evropské ligy. 

"I kdybychom byli první a Sparta patnáctá nebo naopak, tak ten zápas prostě musíte vždycky zvládnout. Poslední sezona už je pro nás dějepis, teď se soustředíme na neděli. Uvidíme, s čím přijde Sparta, jestli bude chtít hrát fotbal nebo bude hrát jako to poslední ligové derby, kdy to bylo jen o našem dobývání jejich obrany. Je to pro nás takový další evropský zápas," říká asistent hlavního trenéra pražské Slavie Jindřich Köstl.

V rámci interview pochválil bývalého sportovního ředitele Zbrojovky Tomáše Požára ("Je jedním z lidí, kteří mají neskutečný pohled na fotbal, český fotbal by ho měl někde využít") a také naznačil, že by se v budoucnu nebránil profesnímu návratu do Ďolíčku ("Trénovat u Botiče byl vždy můj sen, Bohemku vždycky budu mít v srdci, to neodmažete").

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

– práci tiskového mluvčího v pražské Bohemce

– dva roky Slavie bez titulu

– návrat Jana Bořila do sestavy

– ambice a budoucnost realizačního týmu Slavie

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts