Slavia má v měřítku delší dobu i Hlavatého. Máme ho v širším výběru zajímavých hráčů, potvrzuje Trpišovský

Slavia má v měřítku delší dobu i Hlavatého. Máme ho v širším výběru zajímavých hráčů, potvrzuje Trpišovský

Jindřich Trpišovský po těsné slávistické výhře na pardubické půdě (0:1) přiznal, že má sešívaní "S" na radaru také pětadvacetiletého svěřence Radoslava Kováče Michala Hlavatého.

Ten už si v rámci prvoligové branže vyzkoušel čtyři různé adresy (Příbram, Plzeň, Mladá Boleslav, Pardubice) a ochutnal také druhou domácí soutěž (Baník Sokolov).

V aktuálním soutěžním ročníku 2023/2024 se ho týkala základní sestava ve všech osmi případech, ovšem 695 poskytnutých minut dosud v žádnou branku ani asistenci nepřetavil.

Své východočeské spoluhráče však vyslal bývalý mládežnický reprezentant Česka do 7 gólových šancí a celkem předvedl 31 driblingů, což není úplně málo.

Michal Hlavatý ve FORTUNA:LIZE:

Sezony: 4
Zápasy: 91
Góly: 10
Asistence: 7

"Máme ho v měřítku delší dobu. Je to šikovný, zajímavý hráč. Sledovali jsme ho, koukali jsme na něj ještě teď na poslední chvíli. Máme ho v širším výběru zajímavých hráčů, neříkám, že ho budeme dělat, vraceli jsme se ale k němu, když nám popadalo portfolio hráčů ze zahraničí," citoval web slavia.cz slova hlavního trenéra aktuálně druhého celku tabulky.

Do budoucna to určitě bude pro úřadujícího vicemistra opět téma a to i přesto, že má ve CFIG Areně platnou smlouvu až do června 2026 a podle transfermarkt.com se jeho tržní cena blíží 20 milionům korun.

A jestliže by se rodákovi z Hořovic podařila vylepšit produktivita, byl by nepochybně zase o něco cennější. Jakého hráče z nynějšího slávistického kádru mu pardubická opora připomíná?

"Je to podobný typ jako Petr Ševčík. Míša má takový pozdější vývoj, jak jsou někteří hráči akcelerovaní, tak k jeho rozkvětu teprve dochází a bude docházet a na téhle úrovni bude hrát hodně dlouho," předpověděl.

Požár má neskutečný pohled na fotbal, český fotbal by ho měl někde využít, nabádá slávistický asistent Köstl