Ligový semafor: Viktoria přepisovala svou historii, další kandidáti na vyhazov i nečekaně hladká porážka Slovácka

Ligový semafor: Viktoria přepisovala svou historii, další kandidáti na vyhazov i nečekaně hladká porážka Slovácka

Plzeňská Viktoria především díky dlouhé přesilovce nasázela Zlínu sedm branek a přepsala svou bohatou historii. Na opačné straně pólu se kromě Jablonce začínají nacházet i Hradec Králové a Karviná a novým favoritem na další vyhazov v nové sezoně FORTUNA:LIGY se po již odvolaném Jozefu Weberovi stává Tomáš Hejdušek. Varování po solidních výsledcích dostalo Slovácko, pět a více branek dostalo naposledy před čtyřmi lety.

Červená – Trio ohrožených

Po minulém kole ještě před reprezentační pauzou se hovořilo především o Radoslavu Látalovi. Ten v podještědském derby uhrál se svým Jabloncem bod za remízu 1:1, tlak na jeho osobu ovšem příliš neustal. 

V tomto ohledu už ale není sám. Jozef Weber už Hradec Králové nevede a brzy může být bez práce také Tomáš Hejdušek z Karviné. Ani kouč nováčka totiž nemá nic jistého, vždyť na výhru čeká už sedm utkání.

„Utkání jsme potřebovali zvládnout, nyní jsme v hodně nepříjemné situaci. Chybu hledám u sebe, střídání mi vůbec nevyšla," soukal ze sebe na pozápasovém rozhovoru Hejdušek.

„Propadli jsme ve všech směrech, určitě to bylo nejhorší utkání od mého příchodu. Nebyli jsme fotbaloví, nestíhali jsme v soubojích, prostě nic," hodnotil na tiskové konferenci pro změnu kouč Votroků, jehož ve funkci vystřídá od úterý dosvadní šéftrenér druholigové Viktorie Žižkov Václav Kotal. Co se Hejduška týče, toho by mohl nahradit Roman West. 

Foto: FC Hradec Králové