Vrba na zlínské Letné nezná nic jiného než skupinu o záchranu: Nebudu tvrdit, že máme fantastické hráče

Vrba na zlínské Letné nezná nic jiného než skupinu o záchranu: Nebudu tvrdit, že máme fantastické hráče

Jedna výhra, jedna remíza, šest porážek a notně negativní skóre 6:19, které doprovází poslední místo v tabulce. "Ševci", kteří se letos zachránili jen díky baráži, mají znovu zaděláno na pořádný problém.

Diváci, kterých dorazilo na zlínskou Letnou 3 938, museli přihlížet velmi snadné cestě Plzně za jubilejní desátou výhrou v řadě a Miroslav Koubek udělil Pavlu Vrbovi pořádnou lekci.

Ten si tak mohl zavzpomínat na svůj neslavný ligový debut proti Slavii, které tehdy musel gratulovat po výsledku 0:7.

Podle explzeňského stratéga na zlínské lavičce byl konečný výsledek 1:7 ovlivněn řadou faktorů. "Rychlým gólem v začátku, naším vyloučením i kvalitou plzeňského týmu," uvedl na pozápasové tiskové konferenci Vrba.

Výsledkově krutý duel se podle kouče žlutomodrých nevyvíjel dobře již od úvodních minut a před soubojem s Baníkem (hraje se 23. 9.) má Vrba o čem přemýšlet. Nejen kvůli tomu, že ho čeká další pikantní střet proti bývalému zaměstnavateli.

"Musíme se z toho zvednout, ale teď vám neřeknu jak. Po rozboru utkání budeme chytřejší a připravíme se na další zápas," doplnil devětapadesátiletý odborník.

Jeho mužstvo doplácí i na vetchou produktivitu. Obranu Viktorie sice svým prvním gólem v sezoně pokořil Vukadin Vukadinovič, nicméně další útočníci El Hadji Ndiaye, Nedjelko Kovinič, Antonín Fantiš i Filip Žák střelecky stále mlčí.

Byť volal bývalý kouč Anži Machačkala i Ludogorce Razgrad v posledních týdnech o ofenzivní posílení, generální ředitel Zdeněk Grygera, jenž stojí v čele sportovního úseku, na konci přestupového okna žádnou novou palebnou sílou nepřivedl.

Pouze krajního obránce Selmira Pidra, který se v rámci svého debutu v české lize neprezentoval špatně, nicméně žádná gólová erupce od něj čekat nejde.

"Nebudu tvrdit, že máme fantastické hráče. Samozřejmě bychom mohli hledat hráče i na jiné posty, než je levý bek," přiznal Vrba, který se potlouká se Zlínem ve skupině o záchranu po celou dobu své devítiměsíční mise.

Ligový semafor: Viktoria přepisovala svou historii, tři kandidáti na vyhazov i nečekaně hladká porážka Slovácka