Kúdela je v Jakartě stále mimořádně důležitý. Gólem i asistencí se mu povedlo zastavit delší období bez výhry

Kúdela je v Jakartě stále mimořádně důležitý. Gólem i asistencí se mu povedlo zastavit delší období bez výhry
OBSAHUJE VIDEO

Persija Jakarta čekala na vítězství v indonéské Lize 1 pět zápasů a šest týdnů. Vysvobodil ji až šestatřicetiletý stoper Ondřej Kúdela, který v tamním prostředí prožívá druhý ročník v řadě.

Proti Persiku Kediri nejprve bývalý reprezentant Česka nahrával na vyrovnávací branku Persije, o níž se postaral Firza Andika a v nastaveném čase sám vstřelil z penalty vítězný gól utkání.

Nutno říci, že na šestou minutu nastavení ukázal někdejší stoper obou slavných pražských "S" chladnokrevnou nebojácnost a velký přehled.

V Indonésii mimochodem v těchto dnech načal již svou pátou desítku ligových zápasů a pro nyní desátou Persiji je stále mimořádně důležitý.

Hlavní trenér s dortmundskou minulostí Thomas Doll na něj sází - v minulé sezoně z toho bylo jednatřicet pobytů v základní sestavě a 2699 odehraných minut.

Miliony zlákaly další známou tvář. Mistr světa Draxler míří z PSG do katarského al-Ahlí

V nynějším ročníku 2023/2024 figuroval mezi jedenácti vyvolenými desetkrát z celkových dvanácti možností a na svém kontě má kromě zmíněné branky i dvě gólové asistence.

Mladí indonéští obránci Fahmi, Andika, Ridho či Sjahbandi okolo něj rostou a mužstvo má i přes nepříliš lichotivé postavení v tabulce stále dobrou defenzivu, protože inkasovalo jen třináctkrát, což je stejná bilance jako v případě současného suverénního lídra Madury United.

Pakliže by se Persiji podařilo za pár dní zvítězit podruhé v řadě a zdolala by souseda Bali United, v tabulce by jí to mohlo po nedávném slabším období vrátit zpět do první šestky.

Jak jsou na tom před startem EL soupeři Sparty? Limassol vede ligu, Rangers tápou