Pirlo dobře nerozjel ani své třetí angažmá, Sampdoria se propadá čím dál hlouběji

Pirlo dobře nerozjel ani své třetí angažmá, Sampdoria se propadá čím dál hlouběji

Andrea Pirlo ve své trenérské kariéře zatím příliš úspěšný není. V Juventusu se titulu nedočkal, vyhozen byl po necelé sezoně v Turecku a dobrý rozjezd neprožívá ani ve druhém patře italského fotbalu. 

Zdá se, že Andrea Pirlo své hráčské dovednosti nedokázal přetavit i do svého trenérského působení. V turínském Juventusu sice získal italský Superpohár a vyhrál také Coppu Italia, v lize to ale žádná sláva nebyla a desáté Scudetto v řadě Staré dámě uteklo.

Po jediné sezoně tak byl Pirlo z pozice odvolán. Následovala první zahraniční štace v podobě tureckého klubu Fatih Karagümrük, ani ta ale úspěšná nebyla. Pirlo nevydržel ani rok a odvolán byl na konci května po drtivé porážce od Trabzonsporu.

Bez práce tentokrát dlouho nevydržel a už v červnu podepsal dvouletou smlouvu s janovskou Sampdorií. Ta má po sestupu do Serie B jediný cíl - okamžitý návrat mezi elitu. Začátek nového ročníku ale rozhodně nevypadá na to, že by se měla na stadionu Stadio Luigi Ferraris hrát liga každý týden.

Po bezchybné přípravě přišlo utrápení vítězství v poháru, následoval ale i první ligový úspěch, když Sampdoria zvládla úvodní kolo na půdě Ternany. Jenže od té chvíle to jde s janovským celkem z kopce.

Z následujících čtyř duelů uhráli svěřenci bývalého vynikajícího středopolaře jediný bod, třikrát v řadě prohráli na domácí půdě a propadli se až na šestnácté místo tabulky. V pěti duelech vstřelila Sampdoria jen pět branek, inkasovala naopak už osmkrát a má třetí nejhorší defenzivu v lize.

Pirlo se tak velice brzy ocitl pod tlakem a jednoduché to nebude mít ani v následujícím týdnu. Se svou Sampdorií totiž zajíždí na půdu Parmy, která v pěti duelech získala třináct bodů a je lídrem Serie B. 

PĚT DOMÁCÍCH KLUBOVÝCH ADRES, KTERÉ NUTNĚ POTŘEBUJÍ CO NEJDŘÍV VYLEPŠIT MIZERNOU OFENZIVNÍ ČINNOST