Neudělal bych nic jinak. A i kdyby ano, dopadlo by to stejně, podotkl karvinský Hejdušek po odvolání z funkce

Neudělal bych nic jinak. A i kdyby ano, dopadlo by to stejně, podotkl karvinský Hejdušek po odvolání z funkce
ROZHOVOR

Ještě v létě byl v Karviné králem. Splnil úkol a postoupil s mančaftem do první ligy. V ní jeho svěřenci začali demolicí Zlína (4:1), z dalších sedmi kol už ale získali jen bod a trenéra Tomáše Hejduška to stálo místo. Dva dny po domácí prohře 0:1 s Teplicemi byl odvolán z funkce. S jakými pocity klub opouští či co plánuje teď, nejen o tom promluvil v rozhovoru pro eFotbal.

Jak se vyrovnáváte s tím, že už nejste koučem Karviné?

"Vyrovnávám se s tím samozřejmě těžko. Fotbal je o kolektivu a ten v Karviné byl vážně skvělý, ať už v kabině či v realizačním týmu. Mrzí mě, že tuhle skvadru opouštím. Jenom doufám, že kluci budou ve stejném složení dál pokračovat a zůstane tam úžasná parta jako dosud."

Kdy jste se dozvěděl o svém konci u mužstva?

"Dozvěděl jsem se to v pondělí ráno. Plus mínus jsem to ale očekával už od nedělního večera. Když jsem dostal zprávu, abych na stadion dorazil o něco dříve, bylo mi jasné, co se asi děje."

A jaký pocit jste měl po sobotním zápase? Věřil jste, že vás vedení ponechá dál ve funkci?

"Samozřejmě. Jsem bojovník a nikdy z ničeho neutíkám, jsem už takhle nastavený. Rozhodně jsem si neza*íral hlavu tím, že když neporazíme Teplice, tak skončím. Ani na chvíli jsem o takovém scénáři nepřemýšlel."

Pikantní je, že v duelu s Teplicemi jste byli celý zápas o fous lepší. Soupeř měl v podstatě jen jednu šanci a z ní dal gól. Konec po takovém průběhu vás musí mrzet asi dvojnásob…

"Je to tak. Nejsem ale alibista a upřímně říkám, že náš tlak byl spíše platonický, tlačili jsme jen tak na naoko. Ani my jsme si za celý zápas pořádnou šanci nevytvořili. Řekl bych, že právě to mě stálo místo. Zvlášť když v pohárovém utkání s Uničovem to bohužel bylo dost podobné. Na druhou stranu si ale nemyslím, že by zrovna Teplice patřily mezi lehčí soupeře. Když dokáží porazit Plzeň i remizovat se Spartou, nesouhlasím s názorem, že koho jiného chceme porazit, když ne je. Teplice jsou kvalitní a bojovné mužstvo. A prokázaly to i i v sobotu."

Je s odstupem času něco, co byste po postupu do první ligy udělal jinak? 

"Asi ne. Pilně jsme pracovali, jen jsme za to bohužel nebyli tolik odměněni. Samozřejmě že po zápase si často řeknete, že jste mohl střídat tak či onak, ale po bitvě je každý generál. Můžu vám říct, že jsme vůbec nic nepodcenili, ke všemu jsme přistoupili na sto procent. Co se týče pracovitosti, nastavení kabiny či v realizačním týmu, neudělal bych nic jinak. A i kdyby ano, dopadlo by to stejně."

V Karviné jste strávil rok a čtvrt, vytáhl jste ji z druhé ligy do první. Jak na toto angažmá budete vzpomínat celkově?

"Úplně parádně. Byla to má druhá šance ve velkém fotbale. Už když si mě Tomáš Galásek vzal k sobě z třetiligového béčka na lavičku Baníku, cítil jsem se jako v pohádce. Načuchl jsem atmosféru a strašně mě potěšilo, když mě Karviná pověřila úkolem vrátit mančaft zpátky do ligy. Že se nám to za rok vážně podařilo, byla skvělá věc, navíc jsme postoupili naprosto zaslouženě. Jen škoda, že jsme mezi elitou vyhráli pouze první zápas a pak už nic. Čekal jsem, že ta nováčkovská euforie bude větší. Ale takový je život. Jedeme dál."

A chcete si teď od fotbalu odpočinout, nebo máte chuť naskočit na ten fotbalový kolotoč co nejrychleji zpátky?

"Teď jsem v nastavení, že si chci určitě trochu odpočinout. Minimálně na měsíc si dát pauzu. Přiznám se, že dva mančafty mě už oslovily, jestli bych k nim nechtěl jít hned teď, ale opravdu nechci. Potřebuji si pročistit hlavu a nabrat energii."

KTERÉ BORCE POMOHL ZFORMOVAT TRENÉR KOVÁČ? STŘELCE V NIZOZEMSKU ČI TRPIŠOVSKÉHO CÍL