De Gea se po dvanácti letech vrátí domů. Zájem mají dva celky z LaLigy

De Gea se po dvanácti letech vrátí domů. Zájem mají dva celky z LaLigy

David de Gea se po dvanácti letech strávených v Manchesteru United s největší pravděpodobností vrátí domů. Odmítl nabídky z Major League Soccer i Saúdské Arábie a chystá se zpět do La Ligy.

David de Gea po přestupu z Atlétika Madrid strávil dvanáct let v Manchesteru United a velice rychle se vypracoval na jednoho z nejlepších gólmanů světa. V posledních letech si ale několikrát vybral slabší chvilku a United si tak v létě pořídili novou jedničku.

A španělský gólman trochu překvapivě nové angažmá stále hledá. Spekulovalo se o Bayernu Mnichov či Realu Madrid, v úvahu přicházela i Major League Soccer nebo Saúdská Arábie, která v létě nalákala spoustu hvězd.

Tu ale De Gea odmítl a podle posledních informací španělských médií se dvaatřicetiletý brankář vrátí domů. Dle webu Fichajes mají o volného hráče zájem hned dva celky z La Ligy, konkrétně Betis Sevilla a Valencia.

Favoritem na jeho podpis je prvně jmenovaný celek, který má v bráně letos značné problémy. Claudio Bravo i Rui Silva se na začátku sezony zranili, a ačkoliv se bývalý brankář Manchesteru City již uzdravil, vedení údajně nechce riskovat. 

Ve Valencii byl dosud neotřesitelnou jedničkou Giorgi Mamardashvili, je nicméně možné, že dvaadvacetiletý brankář brzy zamíří za lepším. Představitelé klubu tak mohou myslet dopředu.