Změní De Jong v zimě klubovou příslušnost? Ve hře je opětovné spojení sil s manažerem Ten Hagem

Změní De Jong v zimě klubovou příslušnost? Ve hře je opětovné spojení sil s manažerem Ten Hagem

Družina Rudých ďáblů se aktuálně nenalézá zrovna v dobrém herním a psychickém rozpoložení a jeden z adeptů na mistrovský titul v Premier League tak rázem bojuje sám se sebou. Domácí porážka s Brightonem o víkendu byla jasným signálem, že je stále velký prostor pro zlepšování a úpravy v kádru. Jednou ze zimních posil, která by na Old Trafford mohla zamířit je nizozemský záložník Frenkie de Jong.

Někdejší tvář Ajaxu byla spojována s přesunem do Anglie již v minulosti, ale nakonec vyjádřila touhu poprat se o místo v sestavě na Camp Nou. S Barcelonou má šestadvacetiletý nizozemský reprezentant platný kontrakt do léta roku 2026, ale vše nasvědčuje tomu, že se společné cesty rozejdou již mnohem dříve.

Manchester United by rád vyztužil střed zálohy a tamního trenéra Erika ten Haga napadlo spojit síly s tváří, kterou měl možnost vést před časem v Ajaxu. Právě odtud si jej Barcelona po fantastické sezóně pořídila za 75 milionů eur.

Blaugranas se zřejmě jeho uvolnění bránit nebudou, ale rádi by alespoň částečně zmírnili ztrátu, která se rýsuje v případě jeho prodeje. Jeho tržní cena šla totiž od roku 2019, kdy byl z Ajaxu vykoupen, poměrně dolů.

Ten Hag má být podle portálu Fichajes přesvědčen o tom, že změna prostředí by hráči prospěla. Dobré výkony z Ajaxu by mohl tedy podávat v Premier League, která by mu mohla typologicky více sednout. Nabídka na jeho odkup má padnout ještě během podzimu a De Jong by se mohl přesunout již v lednu.

POTENCIONÁLNÍ NÁHRADA ZA ALABU? REAL BY MOHL ZA VYTIPOVANOU TVÁŘ ZAPLATIT AŽ 60 MILIONŮ EUR

Foto: FC Barcelona