Vydá se Dynamo na nákupy do Příbrami? Janáčkovi se Šípošem by mohla zvýšit konkurenci jednička Příbrami

Vydá se Dynamo na nákupy do Příbrami? Janáčkovi se Šípošem by mohla zvýšit konkurenci jednička Příbrami

To, že současní trenéři Dynama Tomáš Zápotočný a Marek Nikl často a rádi sahají pro posily do druhé nejvyšší soutěže, není žádné tajemství a nijak se to nezměnilo ani poté, co nastoupil do sportovního úseku Českých Budějovic Jan Podroužek.

Podle inFotbal.cz by jihočeský klub zajímala po již uloveném středopolaři Marcelu Čermákovi současná příbramská jednička Martin Melichar, který v aktuálním druholigovém ročníku odchytal všech dosavadních devět soubojů a inkasoval patnáct branek.

Odchovanec příbramského fotbalu, jenž v minulosti krátce prošel také slovenským Slavojem Trebišov, má za sebou u řeky Litavky šestnáct prvoligových a 46 druholigových vystoupení.

Současný spoluhráč Tomáše Wágnera či Josefa Hušbauera chytal nejvyšší tuzemskou soutěž naposledy v únoru 2021, čili dva a půl roku zpět a spolupráce se známými trenéry by ho mohla lákat.

Tím spíš, když Dynamo nemá jasně určeného brankáře číslo 1 - dvaadvacetiletý Martin Janáček hájil tři budějovické tyče v sezoně pětkrát, o tři roky starší David Šípoš třikrát a ani jeden z nich zrovna neoslnil.

Nadšení fanoušků mě těší i zavazuje. Jsem rád, že nejsem nejstarší kouč v lize, řekl Kotal o návratu na lavičku Hradce

Jihočeský klub je s dvaadvaceti brankami nejčastěji inkasujícím týmem tabulky,  s tím, že od úvodu ročníku se mužstvu podařilo udržet čisté konto pouze jednou.

Pár nominací na ligu už si vysloužil i nadějný mladík Colin Andrew, nicméně na elitní soutěž to hned asi ještě nebude.

Protože už je ovšem přestupové okno od úvodu září uzavřeno a cíl Dynama není na listině volných hráčů, Melichar by dojel podzim tam, kde je a otázka přesunu by se řešila nejspíš až v zimní přestávce.

P.S.: Na užším seznamu má figurovat také dvaadvacetiletý mladík ve službách Sigmy Jakub Trefil, který je aktuálně na hanáckém Andrově stadionu dvojkou za zkušeným Slovákem Matúšem Macíkem. Doposud jedinou štaci mimo Olomouc zažil v první polovině sezony 2021/2022? kdy hájil svatyni druholigového slovenského celku Rohožník.

Liga v Česku je strašně tvrdá, líčí jablonecký Tekijaški. Osm zápasů bez výhry nikdy v životě nezažil