Jak jsou na tom soupeři Plzně? Ballkani a Záhřeb jsou vepředu, Astana je rozehraná

Jak jsou na tom soupeři Plzně? Ballkani a Záhřeb jsou vepředu, Astana je rozehraná

Plzeň byla v předkolech sebejistá. Poté, co skolila nepříjemnou Dritu, se neohlížela za sebe a sebevědomě prošla do skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Čeká na ni trojice velmi nepříjemných soupeřů.

BALLKANI

Ještě před rokem velká neznámá, teď už Čechům velmi známý soupeř. Kosovský klub se v minulém ročníku potkal se Slavií – a jednoduché bitvy to tedy vůbec nebyly.

A nebudou ani letos. Ballkani je totiž stále velmi kvalitním a zarputilým týmem, který je plný kosovských a albánských hráčů. O jejich kvalitách se česká reprezentace mohla přesvědčit poměrně nedávno.

Jeho pouť sezonou začala už v půlce července, kdy v předkole Ligy mistrů nejprve vyhrál nad silným Ludogorecem, v odvetě ale Ballkani padlo 0:4 a zamířilo o dvě patra níž. Tam mu přál los, jelikož nejprve kosovský tým narazil na soupeře ze Severního Irska a z Gibraltaru. Závěrečnou zkoušku v podobě BATE zvládl suverénně také.

Co liga? O jejich kvalitách lze pochybovat, nicméně Ballkani je na druhém místě, přičemž má o zápas méně a stejně bodů jako první Llapi.

© FC Ballkani