Krejčímu se spoluhráči smáli, že to má 2+2: Jsem rád, že jsme tak kompatibilní a dokážeme si pomoct více věcmi

Krejčímu se spoluhráči smáli, že to má 2+2: Jsem rád, že jsme tak kompatibilní a dokážeme si pomoct více věcmi
OBSAHUJE OHLASY

Přestože kapitán a stoper Ladislav Krejčí pomohl Spartě dvěma góly k výhře 3:2 nad Arisem Limassol v úvodním utkání skupiny C Evropské ligy, nebyl se svým výkonem spokojený. Mrzelo ho, že se podepsal pod obě inkasované branky. Přiznal, že si z něj spoluhráči dělali legraci, že si ze zápasu odnesl bilanci 2+2. Z týmového hlediska podle něj ale Pražané zápas zvládli velice dobře.

Krejčí v deváté minutě fauloval ve vápně Franze Brorssona a po nařízené penaltě se hosté ujali na vyprodané Letné vedení. Český reprezentant v rozmezí 20. až 25. minuty otočil skóre, v závěru ale střídající Shavy Babicka vystihl jeho zpětnou přihrávku a snížil na konečných 3:2.

"Výsledkově i týmově jsem spokojený, po individuální stránce ale ne. Dva góly jsou super, ale byl jsem u situací, které ve své pozici takhle řešit nemůžu. Bohužel se to stalo, ale takové okamžiky někdy přijdou, hlavně, že se to zvládlo. Neřekl bych, že se mi nedařilo, prostě jsem nezvládl dva momenty," uvedl Krejčí. Spoluhráči si z něj po utkání dělali legraci. "Říkali mi, že mám 2+2. Pak už jsem se tomu taky smál," prohlásil čtyřiadvacetiletý český reprezentant.

Týmový výkon se mu zamlouval. "Dokázali jsme eliminovat jejich silné stránky, co se týče rychlých brejků. Dopředu jsme byli nebezpeční. Sice jsme si spíš pomohli standardkami, ale každý zápas je jiný. Jsem rád, že jsme tak kompatibilní a dokážeme si pomoct více věcmi. Svědčí to o naší síle," podotkl odchovanec brněnské Zbrojovky.

Letenští v neděli nastoupí v ligovém derby na hřišti městského rivala Slavie, v němž půjde o přímý souboj o první místo. Sparta vede tabulku o skóre. "Těším se moc, jsou to speciální zápasy, největší v Česku. Kvalitní zápasy mám rád. Uvidíme, jak k tomu oba týmy přistoupí. Doufám, že to bude dobrý fotbal," řekl Krejčí.

Trenér Limassolu nikdy neviděl tým s tak vysokými hráči: Je to neuvěřitelné, hráli jsme proti basketbalistům