Co bude dál? Další MS je ve hvězdách, chtěl bych si zahrát v Argentině, hlásí Messi

Co bude dál? Další MS je ve hvězdách, chtěl bych si zahrát v Argentině, hlásí Messi

Dokázal vše, pro mnohé je nejlepším fotbalistou historie. Lionel Messi teď dobývá Spojené státy, nicméně reprezentace pro něj bude věčné téma. O účasti na dalším mistrovství světa ale spíše pochybuje. 

Mohlo se zdát, že v argentinském národním týmu dokázal po zisku Copa America vše, co šlo. Na posledním světovém šampionátu však vystoupil i ze stínu Diega Maradony a stal se národním hrdinou.

I proto mnozí tvrdí, že by byla škoda, aby své působení v reprezentaci utnul. Fanoušci by ho totiž pochopitelně rádi viděli i na mistrovství světa 2026. "Nevím, jestli to zvládnu. Zatím o tom moc nepřemýšlím, protože je to ještě daleko," cituje Argentince Mundo Deportivo. 

"Mým cílem je hrát na Copa America, to v hlavě mám," přiznal. "Pak uvidím, jestli si zahraju na mistrovství světa. Záleží na tom, jak se budu cítit. Roky pořádně letí. Uvidíme, jak se budu cítit. Je to až za tři roky, to je hodně času."

Je to hodně času na to, aby stihnul prozkoumat USA a pak se vydat na další štaci. Třeba domů, tedy do Newell's Old Boys? "Vždycky jsem tu myšlenku měl - a ještě víc poté, co jsem se stal mistrem světa," dodal. "Chtěl  bych zaažít argentinský fotbal, zahrát si za Newell's. Vždycky jsem si říkal, že by to mohl být dobrý nápad. Hrál jsem tam jako malý. Chodil jsem tam na hřiště, strávil jsem tam dětství... Bylo by to hezké."