Zase Polsko! Přikryl podepsal na rok v Poznani

Zase Polsko! Přikryl podepsal na rok v Poznani

Dlouho byl Tomáš Přikryl bez angažmá. V létě mu v Jagiellonii Bialystok skončila smlouva, po níž celé léto čekal na vhodnou nabídku. S díky odmítal ty z české ligy. Nakonec se dočkal, na rok podepsal ve Wartě Poznaň. 

Podle oficiálnáích stránek klubu je ve smlouvě do června 2024 zakomponována i opce na prodloužení o 12 měsíců.

Tomáš Přikryl je fanouškům v Polsku dobře známý, poslední čtyři sezony strávil v Bialystoku. V jejích barvách odehrál 111 zápasů, ve kterých vstřelil 11 gólů a získal 18 asistencí. 

Tam byl od července 2019, kdy opustil Mladou Boleslav. A v Polsku se mu zalíbilo natolik, že byl ochotný celé léto i začátek září čekat na vhodnou nabídku.

"V poslední době jsem trénoval individuálně, takže v tomto ohledu jsem připraven. Asi mi trochu chybí zápasová praxe, ale věřím, že to rychle doženu," říká pro web Warty Přikryl.

A dodává: "Jsem velmi rád, že jsem se stal hráčem Warty. Z návratu do Ekstraklasy mám také dobrý pocit, protože se mi tu hrálo dobře. Liga je na vysoké úrovni, jsou tu velmi pěkné stadiony, celé prostředí, zájem médií i kvalita fotbalistů. Doufám, že to bude úspěšné působení pro mě i pro můj nový tým. Doufám, že týmu pomůžu svými zkušenostmi, protože už jich mám celkem dost. A rád bych pomohl dosáhnout co nejvyššího umístění v tabulce, protože Warta je ambiciózní klub a jsem rád, že budu moci hrát v jeho barvách."

Warta je před víkendem jedenáctým týmem osmnáctičlenné tabulky. Na kontě má dvě výhry s vyrovnaným skóre 10:10.