Příčina současného nezdaru Chelsea tkví v marodce. Nebýt jí, tak jsme v boji o titul, nepochybuje Pochettino

Příčina současného nezdaru Chelsea tkví v marodce. Nebýt jí, tak jsme v boji o titul, nepochybuje Pochettino

Chelsea bude tuto neděli čekat zápas s Aston Villou a manažer Mauricio Pochettino opět musí improvizovat a poslepovat sestavu z figurek, které mu zbyly.

Po fiasku v minulé sezoně se očekávalo, že konečně přijde vzpruha, ale té se fanoušci modrého celku ze západního Londýna po pěti soutěžních kolech zatím nedočkali. Doposud jediná výhra na kontě Blues značí, že je v týmu stále cosi špatně. A trenér Mauricio Pochettino moc dobře ví, kde hledat viníka.

„Když opomenu tu skutečnost, že jsme spolu stále teprve krátce, tak je největším naším problémem početná marodka. Kdybychom měli k dispozici všechny hráče, které máme na soupisce, tak bychom bojovali o titul. Jenže my je nemáme…,“ poznamenal jedenapadesátiletý boss na tiskové konferenci, jež předcházela zápasu s Aston Villou.

„Co teď můžeme dělat?“ pokládal jakousi řečnickou otázku. „Není toho moc, co bych k tomu mohl dodat. Lidé to však vidí. Máme dvanáct zraněných hráčů a nějaké stížnosti nebo nářky mi nepomohou. Musím přijmout, že to takhle občas ve fotbale chodí,“ podotýkal.

Pochettino tak svými slovy mohl nepřímo žádat o trpělivost. Jak totiž plyne čas, stoupá tím i tlak, který je na něho vytvářen, přičemž jedna výhra z pěti zápasů, navíc proti papírově nejslabšímu celku tabulky (Lutonu), rozhodně není dobrou vizitkou.

„Všechno je součástí procesu, který se bohužel nevyvíjí tak, jak bychom chtěli, ale jsem v kontaktu s vedením klubu a všichni chápeme, že nám okolnosti nejsou zrovna nakloněny a že zranění klíčových hráčů poznamenala i naše výsledky... Nikdo se ale nezlobí na hráče, co máme k dispozici. Nikdo neříká, že by nepodávali dobré výkony, jsme jen pouze zklamáni, že neproměňujeme naše šance. Ale to už jde pak ruku v ruce s tou marodkou,“ pronesl Pochettino.