Absolutní zmar. Cheltenham přepsal dějiny anglického fotbalu

Absolutní zmar. Cheltenham přepsal dějiny anglického fotbalu

Odvolání kouče nepomohlo. Cheltenham hrající League One, tedy třetí nejvyšší soutěž, se nachází až v absurdní krizi. V lize neskóroval v úvodních devíti duelech a zapsal se do historie anglických soutěží. 

Cheltenham vstoupil do nového ročníku League One až neuvěřitelným způsobem. V úvodních devíti duelech nevstřelil jedinou branku, získal jeden bod a se skóre 0:15 se krčí na poslední příčce.

Nepomohla ani změna manažera. Situaci po osmém utkání bez vstřelené branky odnesl Wade Elliott, ale v sobotním domácím střetnutí proti Stevenage žádná výrazná změna nepřišla. Porážka 0:3 a vytvoření nového anglického rekordu. Žádný tým totiž v historii anglických fotbalových soutěží nevstoupil do sezony devíti zápasy bez vstřelené branky.

Hlavním důvodem tohoto zmaru je bezpochyby odchod útočníka Alfieho Maye. Třicetiletý útočník loni nasázel dvacet ligových branek, letos už si své statistiky obohacuje v Charltonu.

Bez něj je Cheltenham nulový. V ofenzivě má pravidelný účastník League One obrovské problémy, chybí mu především kvalitní střely v pokutovém území. Aktuální průměrná vzdálenost střely je 16,3 metru s očekávaným úspěchem (xG) jen 0,06. V tomto ohledu nemá Cheltenham v League One konkurenci.

Během devíti zápasů vystřelil Cheltenham jen třiadvacetkrát mezi tři tyče, dalších dvaadvacet střel mířilo mimo tři tyče. Drtivá většina střel byla zblokována, konkrétně se jedná o čtyřicet pokusů.

"Máme na hřišti dostatek útočících hráčů a je vidět, že odvádí dost práce. Ale jsou to momentálně útočníci, kterým zoufale chybí sebevědomí. A s tím je těžko můžete něco vykouzlit," soukal ze sebe po osmém duelu bez vstřelené branky dnes již bývalý manažer Wade Elliott. Další příležitost zlomit letošní mizérii bude mít Cheltenham příští sobotu, když zajíždí na půdu Lincolnu. Ten v osmi duelech inkasoval devětkrát, šanci tak poslední celek League One má. 

Balogun a Janssen se zapsali do historie. Kdo další neproměnil v jednom utkání dvě penalty?