Největší trenérská jména bez smluv? Expert na LM Zidane či temperamentní Conte

Největší trenérská jména bez smluv? Expert na LM Zidane či temperamentní Conte

Evropské ligy jsou v plném proudu a všechna manažerská křesla jsou obsazena. Nicméně bez práce je hned několik trenérů, kteří v posledních letech zanechali v evropském fotbale velkou stopu. Ti trpělivě čekají na svůj další tým. Kteří to jsou?

ZINEDINE ZIDANE

Francouzská legenda zvedala jednu trofej za druhou, i proto je poněkud snadné zapomenout, že byl trenérem jen pět let. Za tu dobu však s Realem Madrid získal dva tituly v La Lize a tři po sobě jdoucí tituly v Lize mistrů, k tomu spoustu Superpoháru a mistrovství světa klubů. O takovém množství trofejí by si mnozí mohli za celou kariéru nechat jen zdát.

Poté, co se mu v sezóně 2020/21 nepodařilo získat žádnou trofej, opustil Francouz Bernabeu s tvrzením, že mu Real neprojevil dostatečnou důvěru. Zizou však s trénováním ještě neskončil.

Je jen otázkou času, kdy se v Evropě opět roztočí manažerský kolotoč, a žádný manažer se nemůže pochlubit tak zdobným životopisem jako Zidane. Bude vyhledávaným jménem, kdykoli se objeví velké volné pozice, ale je dost chytrý na to, aby si vybral správnou práci. Tou vysněnou má být post u francouzské reprezentace. Dočká se?