Ostuda v Nizozemsku. Fanoušci Ajaxu způsobili přerušení derby

Ostuda v Nizozemsku. Fanoušci Ajaxu způsobili přerušení derby

Fanouškům Ajaxu po nepovedeném startu do sezony dochází trpělivost. Naposledy se to projevilo v nedělním derby proti Feyenoordu, které muselo být dokonce přerušeno.

Kvůli chování fanoušků se v nizozemské lize nedohrál šlágr 6. kola mezi domácím Ajaxem a Feyenoordem. Už v prvním poločase musel rozhodčí Serdar Gözübüyük dvakrát zápas přerušit, protože nespokojení domácí příznivci v hledišti odpalovali pyrotechniku a na hrací plochu házeli světlice a další předměty.

Když se to pak na stadionu Johanna Cruyffa opakovalo i ve druhém poločase, v 55. minutě sudí zápas ukončil. Záložník Ondřej Lingr sledoval dění z lavičky Feyenoordu.

Ajax v té době prohrával 0:3, první dva góly přitom inkasoval už v úvodní dvacetiminutovce a ještě před přestávkou inkasoval potřetí. Slavný klub z pěti předchozích zápasů vyhrál jediný a s pěti body prožívá tým trenéra Maurice Steijna nejhorší start do sezony od roku 1965.

Steijn, který po minulé sezoně nahradil Johna Heitingu, a sportovní ředitel Sven Mislintat jsou kvůli výkonům mužstva terčem tvrdé kritiky. Po předčasném konci dnešního zápasu se na sociálních sítích objevily záběry rozzlobených fanoušků před stadionem. Rozháněla je policie na koních a podle nizozemských médií musely bezpečnostní složky použít slzný plyn.