Staňkova oslava jubilejního prvoligového startu č. 100 se pokazila. Na Letné by však chybět nemusel

Staňkova oslava jubilejního prvoligového startu č. 100 se pokazila. Na Letné by však chybět nemusel

Český reprezentační gólman Jindřich Staněk dosáhl v rámci "tenisové" výhry nad Pardubicemi (6:2) na významné ligové jubileum.

V Doosan aréně totiž nastoupil do svého stého zápasu na nejvyšší domácí úrovni a v průběhu podzimu tak bude moci načít již druhou stovku duelů.

Sedmadvacetiletému brankáři však pokazilo případnou mini oslavu zranění, kvůli kterému ho musel již po devatenácti minutách hry nahradit Marián Tvrdoň.

"I když pro něj zápas nedopadl ideálně, Jindrovi moc gratulujeme a doufáme, že bude zpět v plné síle," zaznělo na stránkách fcviktoria.cz.

Jindřich Staněk vs. FORTUNA:LIGA

Sezony: 5
Zápasy: 100
Nuly: 35
Série minut bez gólu: 340

Bývalý brankář Sparty, Evertonu i Českých Budějovic, jenž k tomuto datu zvládl vychytat pětatřicet čistých kont, byl kvůli nešťastné srážce s kolegou Sampsonem Dwehem a následnému otřesení převezen na pozorování do nemocnice, kde zůstal z preventivních důvodů až do pondělního rána na pozorování.

To, zda bude moci mistr české ligy z ročníku 2021/2022 naskočit již následující víkend proti Spartě (hraje se 30. 9. na Letné), se tak teprve uvidí.

Jak velkou komplikací by to pro aktuálně třetí tým tabulky bylo, kdyby jeho nezpochybnitelné jedničce hrozila nucená pauza? "Věřím gólmanům, které tu máme, Marián Tvrdoň naskočil, vedl si suverénně nohama. Pokud Jindra nebude moc chytat, tak má plnou důvěru Marián," informoval hlavní kouč západočeské družiny Miroslav Koubek, jehož svěřenci stanovili v neděli nový klubový rekord v počtu vítězství v řadě, kterých nasbírali již dvanáct.

Válec Plzeň? Chceme na to navázat na Spartě, varuje Koubek