Kuličovi se po střetu s týmem Mazury a Zavadila ulevilo, že se nikdo nezranil: Hrálo se docela od podlahy

OBSAHUJE OHLASY

Byť je 1. SK Prostějov v druholigové tabulce stále až patnáctý, nový trenérský vzduch v podobě Josefa Mazury a Pavla Zavadila je cítit.

Nástupci Michala Šmardy sice porazili "jen" Varnsdorf a dvakrát na hanácké lavičce prohráli, nicméně prezentace mužstva v žádném případě špatná nebyla.

Z Drnovic, kde je doma současný lídr F:NL, si Prostějov odvezl porážku 3:4 a pro pohárovou prohru 2:4 si zase přijel do Lokotrans arény, kde sídlí Mladá Boleslav.

Předposlední celek druholigové tabulky si však na půdě šestého týmu prvoligové tabulky nevedl špatně a prohrál se vztyčenou hlavou. Tím spíš, že hrál hodinu oslaben o jednoho hráče v poli.

To, že šlo o nepříjemného protivníka s neúnavným pohybem všech hráčů a důrazem po celé hrací ploše, uznal také vítězů Marek Kulič, jenž zažívá premiérový trenérský ročník v první lize.

NEUVĚŘITELNÁ SÉRIE BEZ OBDRŽENÉ BRANKY? MÁME I ŠTĚSTÍ. BANÍK CHCEME POTRÁPIT, HLÁSÍ TRENÉR ZÁP

"Klasické pohárové utkání. Proti běhavému soupeři byl začátek z naší strany velmi špatný. Naštěstí se nám podařilo nepříznivý vývoj otočit a jsme rádi, že jsme postoupili a že se nikdo nezranil, protože se hrálo docela od podlahy," uvedl v ohlasech pro web fkmb.cz šéf boleslavské lavičky.

Jeho slova potvrdil i jeden z úterních střelců Matěj Pulkrab, jenž šel do hry v 58. minutě a do střelecké listiny se zapsal tři minuty před koncem.

Pro šestadvacetiletého forvarda s nedávnou minulostí v německém Sandhausenu šlo o druhou soutěžní trefu v ročníku 2023/2024.

"Soupeř se dostal snadno do vedení, hodně běhal a napadal nás, nesbírali jsme balóny a netrefovali se, čímž jsme sami sebe dostávali pod tlak. Klíčové bylo, že jsme do poločasu stihli otočit nepříznivý stav," uzavřelo šestadvacetileté útočné tykadlo.

Boleslavská družina triumfovala potřetí v řadě, v posledních třech duelech se střelecky prosadila hned jedenáctkrát a postupem do osmifinále MOL Cupu se dobře naladila na blížící se domácí střet s Bohemians 1905.