Marseille má nového trenéra. Na scénu se vrací Gattuso

Marseille má nového trenéra. Na scénu se vrací Gattuso

Gennaro Gattuso byl oficiálně jmenován manažerem Olympique de Marseille. Bývalý záložník AC Milán podepsal roční smlouvu s opcí na další rok. Marseille hledala manažera poté, co Marcelino odstoupil po pouhých sedmi soutěžních zápasech. Španěl hodil ručník do ringu uprostřed zmatků, které v klubu panovaly delší dobu.

Asistent trenéra Jacques "Pancho" Abardonado dohlížel na poslední dva zápasy Marseille proti Ajaxu (3:3) v Evropské lize a Paris Saint-Germain v lize (0:4). Byl však jen dočasným řešením, hledala se plnohodnotná náhrada.

Bývalý trenér PSG Christophe Galtier, který je rodákem z Marseille, v úterý odmítl nabídku vedení OM, protože se domníval, že pro něj není vhodná doba.

Gattuso, který byl dříve spojován s volným manažerským postem v Lyonu, se však rozhodl zvednout hozenou rukavici. Podle deníku L'Equipe bude vítěze mistrovství světa z roku 2006 s Itálií doprovázet jeho vlastní pětičlenný štáb: jeho důvěryhodná pravá ruka Luigi Riccio, kondiční trenéři Dino Tenderini a Bruno Dominici, videoanalytik Marco Sangermani a trenér brankářů Roberto Perrone.

"Jsem velmi šťastný a hrdý na to, že jsem se připojil k Olympique de Marseille. Klub a stadion Orange Vélodrome, na kterém jsem měl možnost hrát jako hráč, je proslulý po celé Evropě vášní a zápalem. Nemohu se dočkat, až se pustím do práce se svým novým týmem a pustím se do dalších výzev, které mě čekají," uvedl 45letý trenér.