Lístky skoro za sto tisíc a zklamaný Zidane. Messi se v zámoří trofeje nedočkal, na hřiště jej nepustilo zranění

Lístky skoro za sto tisíc a zklamaný Zidane. Messi se v zámoří trofeje nedočkal, na hřiště jej nepustilo zranění

Celá Amerika byla v pozoru. Finále US Open s Interem Miami, v jehož dresu po svém příchodu do zámoří zářil Argentinec Lionel Messi, bylo jako magnet. Za lístky se platily i tisíce dolarů, přiletěl i slavný Francouz Zinédine Zidane, aby viděl, jak Argentinec zvedne nad hlavu trofej. Měl smůlu. Inter Miami zápas prohrál s Houstonem 1:2 a zraněný Messi nebyl ani na lavičce náhradníků.

Zidane se těšil na zámořskou misi, musel ale překousnout velké zklamání. Francouzskou legendu, která vyhrála mistrovství světa, pojí od dob společného působení v Realu Madrid přátelství se spolumajitelem Interu Miami Davidem Beckhamem. Francouz neskrýval, že chtěl být u toho, kdy bude Messi a spol slavit.

Věřil do poslední chvíle, že jde jen o taktický tah, když prosakovaly zvěsti, že argentinskou hvězdu nepustí na hřiště zranění. Jenže Messi chyběl nejen v základní sestavě, nakonec scházel i na lavičce náhradníků. Fanoušci, často oblečení do Messiho dresů, na nichž Inter Miami vydělal ranec peněz, museli překousnout, stejně jako Zidane, obrovské zklamání.

Touha vidět ve finále šestatřicetiletou hvězdu byla obrovská. Za vstupenky se platilo od 400 do 4000 dolarů, tedy přes devadesát tisíc korun. Nakonec ale ovládl finálový duel Houston. Malý argentinský maestro mohl vše jen bezmocně sledovat z tribuny. „Nebylo rozumné, aby hrál,“ konstatoval zklamaný kouč poražených Gerardo „Tata“ Martino. Čekal prý do poslední chvíle, zda zdravotní stav Messimu dovolí hrát. „Bylo by to ale příliš riskantní,“ uznal nakonec. Messi odkulhal ze hřiště v první půli domácího střetnutí s Torontem 20. září a od té chvíle léčí blíže nespecifikované zranění.

Trenér vítězného Houstonu tvrdil, že čekal těžký zápas, protože se Inter Miami bez Messiho semkne a bude bojovat. „Ale samozřejmě je to jiné, když proti vám Leo nehraje. Soupeři určitě chyběl,“ přiznal Olsen, že absence největší hvězdy Interu jeho týmu hodně pomohla.