Ten Hag otevřeně o problémech v United: Jsou věci, které nedokážu ovlivnit, a to se snažím povzbuzovat hráče, co to jde

Ten Hag otevřeně o problémech v United: Jsou věci, které nedokážu ovlivnit, a to se snažím povzbuzovat hráče, co to jde

Vzhledem k tomu, jaký zažívá Manchester United vstup do nové sezony, by se až mohlo zdát, že se Erik ten Hag může bát o svoji práci.

Měl to být ročník, ve kterém by Rudí ďáblové s ohledem na posily a vynaložené finance mohli potrápit městského rivala v boji o titul. Opak byl však pravdou a hned začátek soutěže nám odhalil nové chyby a nedostatky.

Dle statistického okénka poskytnutého stanicí Sky Sports patří ďáblové k jedněm z nejméně běhavých týmů celé ligy. Toto nízké pracovní nasazení pak reflektují výsledky, které z šesti odehraných ligových kol čítají tři prohry. Navíc by se dalo říct, že United ještě žádného soupeře, vyjma poháru tedy, vyloženě nepřehráli.

S kritikou se s ohledem na předváděné výkony setkává nizozemský kouč ve službách červeného celku z Manchesteru Erik ten Hag. Ten si do týmu přitáhl několik svých velice drahých posil, ale ani ty očividně nedokázal pořádně rozhýbat. Kde je tedy ta chyba?

„Pokud pominu marodku, na kterou se nechci vymlouvat, protože ji v některém bodě sezony může mít každý tým, pak si myslím, že to je v nabitém kalendáři i hlavě. Hráči mají v nohách ještě minulou sezonu a mentálně se nedokáží držet na úrovni, na které je potřebuji,“ uváděl ten Hag na tiskové konferenci.

„Proč nedělají jisté věci, které po nich chci? Sám nevím. Neustále se je snažím ovšem motivovat a tlačit k tomu, aby ze sebe vydali maximum, ale jsou věci, které nedokážu ovlivnit. Musíme si také uvědomit, že hráči nejsou žádní roboti,“ podotkl.

Z toho analytického hlediska, do něhož nám dal nahlédnout bývalý obránce Manchesteru United a nynější fotbalový expert ze stanice Sky Sports Gary Neville, by se dalo říct, že se Hagova družina psychicky rozpadne vždy po inkasovaném gólu.

„Trochu mi to přijde, jako bychom tu měli záblesky z poslední Oleho (Ole Gunnar Solskjaer) sezony, když byl ještě manažerem. Dobrým příkladem nám jsou zápasy proti Tottenhamu, Arsenalu i Brightonu. United hrají s velkým nasazením, jsou lepší, jenže pak inkasují gól a jejich hra totálně odejde. Tohle se u profesionální mužstva nemůže stávat. Tam je velký psychický blok, který se musí odrovnat,“ předpokládá Neville.

Další šanci na prorazení této pomyslné hradby dostanou United tuto sobotu v duelu s Crystalem Palace. To je mimochodem soupeř, se kterým se v úterý střetli v rámci Carabao Cupu a mohli se radovat z jasné výhry 3:0. Kvůli četným absencím ovšem ani Palace nebylo schopné podat optimální výkon.