Šulc, mladí stopeři či šikula z Brazílie. Nečekaná esa, která táhnou Plzeň. Co předvedou na Spartě?

Šulc, mladí stopeři či šikula z Brazílie. Nečekaná esa, která táhnou Plzeň. Co předvedou na Spartě?

Je to jiná Plzeň, než byla k vidění na jaře. Zlepšily se výsledky, zatraktivnila se herní tvář, dvanáct soutěžních výher v řadě mluví jasnou řečí. Především ale na hřišti září trochu jiní fotbalisté než za trenéra Michala Bílka, od některých se to asi moc nečekalo, i proto není ve výběru útočník Rafiu Durosinmi (článek o jeho přínosu přineseme v sobotu). Zde vám předkládáme pět jmen, která patří mezi nejpozitivnější překvapení v sestavě Západočechů pod Miroslavem Koubkem.

Pavel Šulc, 22 let, záložník

Když v únoru loňského roku spálil na pražské Letné i ty nejvyloženější šance a Sparta v samém závěru srovnala na konečných 2:2, stala se pozice Pavla Šulce v Plzni de facto neudržitelnou.

Do konce sezony už sbíral pouze minuty a v létě ho vedení s lehkým srdcem pustilo na hostování do Jablonce, pod vedením svého osudového kouče Davida Horejše však viditelně pookřál. Stejně jako kdysi v jihočeském Dynamu ho jeho oblíbený trenér zahrnul důvěrou a hbitý záložník mu ji začal okamžitě splácet

V minulé sezoně zaznamenal devět hráčských bodů za pět gólů a čtyři asistence, letos v létě se pak do Doosan Areny zase vrátil. Z nadějného žolíka se stal hráč do základu a na place září. V lize i v předkolech Evropské konferenční ligy nasbíral dohromady šest gólů a čtyři asistence, zajímat se o nej začala pražská Slavia. Ale má zatím smůlu. Šulc nedávno získal novou smlouvu, královně Viktorii se upsal až do roku 2026.