Střídající Martínez se blýskl čtyřmi góly a udržel Inter na prvním místě. Juventus si rozdělil body s Atalantou

Útočník Interu Milán Lautaro Martínez vstřelil jako první střídající hráč v historii italské ligy čtyři góly. Argentinský mistr světa rozhodl o vítězství 4:0 nad Salernem v 7. kole Serie A. Inter udržel první příčku v tabulce o skóre před AC Milán, který doma přehrál Lazio Řím 2:0. Pohodlné vítězství 2:0 si připsali i hráči AS Řím, kteří porazili Frosinone. Obhájce titulu Neapol zvítězila na hřišti Lecce 4:0 a poskočila na třetí místo. V zápase Bologni se hattrickem blýskl Orsolini a v utkání mezi Atalantou a Juventusem branka nepadla.

Hodinu hry bylo Salerno Interu vyrovnaným soupeřem. V 54. minutě však Alexise Sáncheze na hřišti vystřídal aktuálně nejlepší ligový střelec Martínez a po osmi minutách na hřišti otevřel skóre. V 77. minutě zvýšil na 2:0, v 85. minutě proměnil penaltu a minutu před koncem završil skóre. V čele tabulky střelců má s devíti góly náskok čtyř tref na druhého Osimhena z Neapole. Salerno stále čeká na první ligovou výhru.

AC Milán nasměroval za třetím ligovým vítězstvím v řadě Pulisic, když se po necelé hodině hry uvolnil ve vápně soupeře a levou nohou využil Leaovu přihrávku. "Rossoneri" si v 88. minutě pojistili tři body díky brance střídajícího Okafora. Letní posila ze Salcburku se prosadila v Serii A podruhé za sebou. Také Okaforovi přihrál na gól Leao.

Neapol po třech duelech bez vítězství vyhrála druhý ligový zápas za sebou. Po čtvrthodině hry šli hosté do vedení po standardní situaci. Centr Zieliňského poslal hlavou do sítě obránce Östigard. Do druhého poločasu naskočil do sestavy Neapole místo Simeoneho Osimhen, o jehož odchodu z klubu se v týdnu spekulovalo. Nigerijskému reprezentantovi se nelíbilo video, které se objevilo na oficiálním klubovém profilu na sociální síti TikTok a dělalo si legraci z toho, že Osimhen neproměnil penaltu v 5. kole proti Boloni. Nejlepší střelec uplynulého ročníku Serie A po šesti minutách na hřišti zvýšil vedení Neapole. Dvě minuty před koncem přidal třetí branku hostů Gaetano a v nastavení proměnil pokutový kop Politano. Lecce poprvé v sezoně prohrálo na domácím hřišti.

Boloňa zvítězila po sérii tří remíz a je osmá. Zatím prohrála pouze v úvodním kole doma s AC Milán (0:2). Empoli nenavázalo na domácí výhru 1:0 nad Salernem z uplynulého kola a prohrálo šesté ze sedmi utkání.

Juventus nebodoval naplno podruhé z posledních tří kol a na první Inter Milán ztrácí na čtvrté příčce už čtyři body. Atalanta po první ztrátě doma v novém ročníku Serie A je o další bod zpět pátá.

Římané šli doma proti Frosinone do vedení ve 22. minutě, třetí branku v sezoně dal Lukaku. Pouze Gabriel Batistuta (6) a Stephan El Shaarawy (4) dokázali dát ve svých prvních pěti startech za "Giallorossi" více gólů. Sedm minut před koncem pojistil domácím tři body Pellegrini. AS Řím zvítězil po dvou ztrátách, poskočil s osmi bodyl na 12. místo a částečně napravil čtvrteční blamáž 1:4 z Janova, po které se trenér José Mourinho nechal slyšet, že zažívá "nejhorší začátek sezony v roli trenéra". Frosinone prohrálo poprvé po pěti zápasech, je desáté a má devět bodů. Římané proti Slavii nastoupí 26. října, příští týden budou hostit Servette, zatímco do Edenu přijede Šeriff Tiraspol.