Ajaxu přerušili další zápas. Brankář soupeře bojoval o život

Ajaxu přerušili další zápas. Brankář soupeře bojoval o život

Zápas nizozemské ligy mezi Waalwijkem a Ajaxem byl včera v závěru předčasně ukončen kvůli vážnému stavu domácího brankáře Etiennea Vaessena, jenž musel být na hřišti oživován. Gólman zkolaboval po střetu s hostujícím útočníkem Brianem Brobbeym.

Vaessen zůstal bezvládně ležet na trávníku v 84. minutě poté, co vyběhl na malé vápno proti míči, který si hráč Ajaxu předkopl příliš dopředu. Fotbalisté Waalwijku začali okamžitě gestikulovat směrem ke střídačkám, aby přivolali pomoc.

Vaessen byl několik minut oživován na hřišti, kde hráči a zdravotníci roztáhli deky a fólie, aby na něj nebylo vidět. Poté byl na nosítkách odnesen ze hřiště. Hráči obou týmů byli viditelně otřesení a měli v očích slzy. Situace připomínala tu z posledního EURA, kdy o holý život bojoval po zástavě srdce Dán Christian Eriksen.

Přerušený zápas rozhodčí kvůli události předčasně ukončil. Ajax v době přerušení vedl 3:2.

Je to podruhé během týdne, co nizozemskému velkoklubu přerušili zápas. Ajax, který si prochází turbulentním obdobím, nedohrál ani zápas minulého kola, a to kvůli výtržnostem svých fanoušků na hřišti rivala Feyenoordu.