AC Milán má políčeno na TOP útočníka. V lednu bude lovit v Lille

AC Milán má políčeno na TOP útočníka. V lednu bude lovit v Lille

AC Milán nepřivádí top hvězdy světového fotbalu, nicméně i tak pečlivě a postupně buduje kádr, který se stává rok od roku silnějším. Jeho řady by měl v lednu doplnit jeden z nejlepších útočníků Ligue 1 posledních let.

Milánský klub se vydal na trh s jasným záměrem, a sice narhadit stárnoucího Oliviera Girouda. První volbou má být Jonathan David z Lille.

Podle informací novináře Danieleho Longa je David v příštím přestupovém období odsouzen k odchodu z Lille, protože jeho současná smlouva vyprší v roce 2024 a veškeré rozhovory o možném prodloužení s klubem zavrhl. Leden je tak poslední možnost, jak za něj může francouzský klub dostat alespoň nějaké odstupné.

Milánští tak pozorně sledují vývoj situace týkající se kanadského útočníka a dle zpráv z Itálie se pokusí ho podepsat během lednového přestupového období.

Generální ředitel Rossoneri Giorgio Furlani má, jak Longo dodává, s Les Dogues výborné vztahy, a proto se očekává, že je využije i k podpisu 23letého hráče. Ten svou evropskou kariéru započal v belgickém Gentu, kde během dvou sezon nastřílel třicet ligových branek. Posléze přestoupil do Lille, v jehož dresu v Ligue 1 postupně nasázel 13, 15 a naposledy 24 gólů.

Milán v létě doplnil svůj tým o řadu nových jmen a dostává se mu od nich očekávaných výsledků. Klub však potřebuje útočníka, protože na výkony 37letého Oliviera Girouda se nelze spoléhat v každém zápase.