Sparta bude hájit vedení v lize v Hradci, Slavia nastoupí v Liberci a Plzeň přivítá Jablonec

Sparta bude hájit vedení v lize v Hradci, Slavia nastoupí v Liberci a Plzeň přivítá Jablonec

První fotbalová liga uzavře před reprezentační pauzou program 11. kola zbývajícími třemi zápasy. Obhájce titulu Sparta bude od 15:00 hájit vedení v tabulce na stadionu v Hradci Králové, s nímž v nejvyšší soutěži jedenáctkrát po sobě neprohrála. Druhá Slavia se po remízách v posledních dvou kolech představí od 18:00 v Liberci, odkud do Edenu zamířil současný trenér červenobílých Jindřich Trpišovský. Třetí pohárový zástupce Plzeň po porážce 1:2 na Spartě přivítá Jablonec.

Sparta spolu se Slavií jako jediné dva týmy zůstávají v ligové sezoně bez porážky. Letenští se po minulém kole a výhře nad Plzní o dva body osamostatnili v čele tabulky, ve čtvrtek v Evropské lize ale prohráli v Seville s Betisem 1:2 a utrpěli první porážku po osmi soutěžních zápasech. Na hřišti Hradce Králové Pražané pětkrát za sebou zvítězili, "Votroci" ale po nástupu bývalého trenéra Sparty Václava Kotala na lavičku ve třech soutěžních zápasech neprohráli a inkasovali jediný gól z penalty.

Slavia v lize dvakrát po sobě jen remizovala a v minulém kole v Teplicích vyšla střelecky naprázdno, což se jí stalo poprvé od března. Ve čtvrtek v Evropské lize ale červenobílí deklasovali Tiraspol 6:0 a zůstali jediný gól od nejvyššího vítězství v pohárech v klubové historii. Se Slovanem sice prohráli jediné z posledních 13 ligových utkání, na severu Čech ale dvakrát po sobě nezvítězili.

Plzeň před týdnem ve šlágru prohrála na Letné a nebodovala po sedmi kolech a sérii šesti ligových vítězství. Západočeši nyní chtějí navázat na čtvrteční výhru v Evropské konferenční lize v Astaně 2:1. Viktoria doma v nejvyšší soutěži se Severočechy devětkrát po sobě bodovala. Jablonečtí míří do Plzně povzbuzeni minulým vítězstvím nad Slováckem, po němž se jako poslední dočkali první výhry v ligové sezoně.

NA ÚNAVU SI NEBUDEME STĚŽOVAT, TĚŠÍME SE NA NOVÝ STADION, VYHLAŠUJÍ SPARŤANÉ PŘED ZÁPASEM V HRADCI