Po matném startu Karabec šlape na plyn. Ukazuje správnou mentalitu a je velmi solidní i do defenzivy

OBSAHUJE VIDEO

O nepřesvědčivém vstupu Adama Karabce do nového ročníku FORTUNA:LIGY se ví. Z úvodních jedenácti kol šel totiž do akce pouze pětkrát a mezi jedenácti vyvolenými Briana Priskeho dokonce figuroval pouze ve dvou případech.

Na to, že dvacetiletý ofenzivní záložník dosud odehrál jen 203 minut čistého času, však vůbec nemá špatná čísla. Skóroval totiž již třikrát, čímž vyrovnal své dosavadní gólové maximum z ročníku 2020/2021.

Nejlepší duel sezony sehrál v rámci důležitého venkovního triumfu na půdě Hradec Králové (1:3), s tím, že ho k rozvlnění sítě vybídli Jan Kuchta a Angelo Preciado.

Jakmile skončí říjnová reprezentační pauza, potvrzovat status hráče základní sestavy bude moci ve zbylých utkáních měsíce proti Českým Budějovicím, Glasgow Rangers a Mladé Boleslavi.

S jeho prezentací na východě Čech byl hodně spokojen také šéf trenérského štábu Brian Priske a to i přesto, že ho Jakub Pešek nahrazoval již po osmašedesáti minutách hry.

Adam Karabec vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 5
Zápasy: 91
Góly: 11
Asistence: 4

"Jsem za něj moc rád, odehrál výborný zápas. Samozřejmě vstřelil dvě branky, zároveň ale byl velmi solidní do defenzivy," chválil dánský odborník, jehož vyjádření lze dohledat na webu sparta.cz.

Ve hře o deseti si podle jeho slov hledal správné prostory a dělal soupeřově obraně velké problémy. Aktuálně už navíc opět působí dojmem, že dýchá s mužstvem.

"O jeho ofenzivních kvalitách všichni víme. Věřím, že mu branky dodají sebevědomí. Po Seville byl zklamaný, přesto byl však schopný se v krátkém čase oklepat, ukázat správnou mentalitu a předvést takovýto výkon," pochvaloval si trenér obhájce titulu.

V nynější sezoně Evropské ligy zatím nastoupil v rámci tří startů na jednačtyřicet minut. S takovými výkony by však mohl útočit na základ i v rámci evropských kolbišť. Tím spíš, když mu jeho nadřízený věří.

Říkal jsem, že to trefím i za Spartu, těšilo Kuchtu po gólovém lobu proti Hradci