Nestačily ani investice. Piqué ironicky děkuje vedení LaLigy, že Andorru zbavilo profesionálního fotbalu

Nestačily ani investice. Piqué ironicky děkuje vedení LaLigy, že Andorru zbavilo profesionálního fotbalu

Letí to, letí. Gerrard Piqué už není profesionálním fotbalistou téměř rok. Naposledy zasáhl do dění v LaLize v úvodu listopadu 2022, když se podílel na barcelonské výhře nad Almerií (2:0).

Již od svých hráčských dob měl ale šestatřicetiletý mistr světa i Evropy podíl v klubu FC Andorra, jenž momentálně působí v Segunda División a hrozí mu vystěhování.

Katalánskou legendu s krátkou historií v Manchesteru United i Realu Zaragoza, jenž patří mezi akcionáře Andorry již necelých pět let, naštvala skutečnost, že bude muset aktuálně osmnáctý tým druhé nejvyšší španělské soutěže opustit svůj současný národní stadion.

Státní tajemník pro sport a mládež Alain Cabanes se totiž nedávno nechal slyšet, že může Andorra zůstat na svém stánku už pouze do června 2024.

Miliardový talent Barcelony drží rekord v LaLize i evropské kvalifikaci. Španělům ale nyní nepomůže

"Estadi Nacional je víceúčelový stadion a může sloužit mnohým sportům. FC Andorra si bude muset najít nový stadion, protože na tomto dojde k výměně trávníku a ten už nebude vyhovovat požadavkům LaLigy," citoval web eldiariony.com slova Cabanese.

Piquému se to nelíbí a už se stačil také veřejně ohradit. "Aby nám LaLiga povolila hrát na stadionu, do jeho rekonstrukce jsme investovali více než 4 miliony eur. A teď nás odtud opět vyhání," postěžoval si někdejší slavný střední obránce.

Stěhování skromného týmu, který má mimochodem na soupisce také exkatalánského záložníka Sergiho Sampera, se tak zdá být nevyhnutelné.

"Nemáme žádné jiné sportovní zařízení, které by splňovalo podmínky a na němž bychom mohli příští rok hrát. Děkujeme, že jste nás vyhnali ze země. Nemáme jinou možnost, jen odejít a změnit i název klubu. Moc gratuluji, Andorru jste zbavili profesionálního fotbalu," čertil se exreprezentant Španělska.

Muž pro velké momenty? Hrdina McTominay miluje United nade vše