Mladá Boleslav si v Lipsku napravila reputaci a účastníkovi Ligy mistrů nadělila čtyři branky

Mladá Boleslav si v Lipsku napravila reputaci a účastníkovi Ligy mistrů nadělila čtyři branky

Mladé Boleslavi se uprostřed pracovního týdne podařilo uspět v kvalitní mezinárodní konfrontaci, když v přátelském zápase s RB Lipsko triumfovala v největším saském městě 4:2.

Ve středečním duelu, který byl na přání šéfů bundesligového mužstva uzavřen pro veřejnost i média, potěšili hostujícího kouče Marka Kuliče zejména střelci branek, jimiž byli Mareček, Kušej, Žitný a Vaníček, jenž udeřil třináct minut před koncem z pokutového kopu.

Poslední ligové duely obou soupeřů:

Lipsko - Bochum 0:0
Sigma Olomouc - Mladá Boleslav 4:0

Zápas měl dobrou úroveň a to i přesto, že byl ovlivněn reprezentačními povinnostmi některých hráčů, zejména na straně pořadatelského klubu, kterému patří v tabulce Bundesligy průběžná šestá příčka. I tak však měl favorit v sestavě například Wernera či Carvalha, jenž je v Německu zapůjčen z Liverpoolu.

Nyní sedmému týmu FORTUNA:LIGY se každopádně podařila odveta za letošní lednovou porážku 0:4 a sebevědomí Trmala, Sakaly, Jawa a spol. před výjezdem do Zlína (hraje se 21. října) nepochybně povyroste.

Přípravné utkání:

RB Lipsko - FK Mladá Boleslav 2:4 (0:2)

Branky: 61. Canny, 81. Carvalho - 33. Mareček, 40. Kušej, 75. Žitný, 77. Vaníček z pen.

Sestava M. Boleslavi: Trmal (46. Mikulec) - Kadlec, Šimek, Suchý (46. Karafiát), Fulnek (61. Kodad) - Sakala, Kubista (61. Žitný) - Kušej (46. Solomon), Mareček (46. Ladra), Jawo (61. Vaníček) - Pulkrab (61. Vojta). Trenér: Kulič.