Chytilův start v základu je ukvapený a zbytečný luxus, když máme k dispozici hráče z Bundesligy, hlásá Němeček

Chytilův start v základu je ukvapený a zbytečný luxus, když máme k dispozici hráče z Bundesligy, hlásá Němeček
PODCAST

Jak je na tom Česko po neúspěšným výjezdu do Tirany? Patří mu třetí a tedy nepostupové místo ve skupině a má stejný počet bodů jako čtvrté Moldavsko, což vážně není žádná velká hitparáda. Co všechno bylo na českém výkonu v Albánii špatně a měl by za to nést plnou odpovědnost Jaroslav Šilhavý? V páteční epizodě Livesport Daily rozmlouval o druhé polovině kvalifikace šedesátiletý reprezentant Václav Němeček.

 Všech 105 dosavadních epizod podcastu Livesport Daily je k dispozici zde.

"Těžké hodnotit," hlesl po utkání proti Albánii bývalý fotbalista. "Bylo to velmi špatné, co jiného říct. Nepovedl se začátek, ani v průběhu zápasu jsme nebyli dobří. Špatný, špatný. Obávám se, že postup je teď velmi vzdálený. Což jsme asi vzhledem ke složení skupiny nečekali." 

"Trenéři říkali, že jsme měli Albánii přečtenou a stejně jsme to nezvládli," diví se Němeček. "Myslím si, že jsme byli málo odvážní, chybělo mi víc průniků ze stran, chodily tam jen zbytečné centry. Podle mě třeba od začátku neměl hrát Mojmír Chytil, který v podstatě v základu nehraje pravidelně ani ve Slavii. Dal tři góly proti Tiraspolu, který ale přijel do Prahy na nákupy. Jeho start v základu se mi zdá ukvapený a zbytečný luxus, když máme k dispozici hráče například z Bundesligy," nebojí se Němeček říct otevřeně svůj názor.

A v upřímném hodnocení pokračuje: "Asi se bude rozhodovat o tom, jestli bude Jarda ŠIlhavý pokračovat. Takhle to podle mě dál nejde. Zodpovědní se lidé se o jeho pokračování musí bavit, bohužel to musím takhle upřímně říct. Ale zároveň to není jen o možném odvolání, musí být i další krok, kdo by to vzal místo něj. Což není nic snadného," zdůrazňuje Němeček. 

Dál jsme v nové epizodě Livesport Daily řešili:

Jak zápas ovlivnilo vyloučení Mojmíra Chytila.

Jaké velké šance na postup na EURO teď český tým má.

Proč se Václavu Němečkovi nelíbí některé výroky českých reprezentantů.

Všechny díly Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.