Závislost na sázení a dluhy 74 milionů. Vyhrožovali mi zlomením nohou, přiznal mladík z Juventusu

Závislost na sázení a dluhy 74 milionů. Vyhrožovali mi zlomením nohou, přiznal mladík z Juventusu
OBSAHUJE OHLASY

Kvůli závislosti na sázení nastřádal potrestaný záložník Nicoló Fagioli z Juventusu dluhy ve výši tří milionů eur (74 milionů korun). Přiznal se k tomu podle italských médií během vyšetřování turínskému státnímu zástupci. Dvaadvacetiletý fotbalový reprezentant v úterý dostal sedmiměsíční distanc, pětiměsíční podmínku, pokutu a povinnost absolvovat skupinovou terapii.


"Dluhy pořád narůstaly. Kvůli tomu mi i vyhrožovali, že mi zlomí obě nohy a po nocích jsem myslel jen na to, že budu dál a dál sázet, abych dluhy splatil," citoval Fagioliho deník La Repubblica. Na matčin nátlak se léčil ze závislosti na hazardu, ale neúspěšně. Sázel na ilegálních sázkových platformách.

Nejhorším obdobím procházel loni v březnu a dubnu. V té době byl Fagioli zachycen, jak poté, co byl po chybě vystřídán v utkání proti Sassuolu, pláče na lavičce. "Myslel jsem na své dluhy ze sázení," řekl podle tisku vyšetřovatelům.

Na instagramu se dnes nadějný italský záložník poprvé k případu vyjádřil veřejně. "Myslel jsem, že začnu omluvou nejen fanouškům Juventusu, ale všem fotbalovým a sportovním fanouškům na světě za hloupou chybu, kterou jsem udělal," uvedl. "Ale místo toho musím začít s těmi nesmysly a lžemi, které o mně noviny píšou proto, aby mě vylíčily ve špatném světle, nebo spíš kvůli tomu, aby měly více kliknutí. Brzy promluvím," napsal Fagioli.

Fagioli spolu se zákazem činnosti a podmínkou dostal pokutu 12.500 eur (přes 300.000 korun). S Juventusem vyhrál italskou ligu, pohár i Superpohár. V uplynulé sezoně byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem Serie A, za národní tým si zahrál jednou. K porušení pravidel se přiznal, na utkání vlastního týmu ale prý nesázel.

Do skandálu jsou zapletení i další dva italští reprezentanti. Ve čtvrtek museli kvůli vyšetřování opustit sraz národního týmu záložníci Nicoló Zaniolo z Aston Villy a Sandro Tonali z Newcastlu.

I Tonalimu hrozí několikaměsíční trest, neboť podle zdrojů agentury ANSA kriminálním i sportovním vyšetřovatelům přiznal, že sázel i na zápasy svého tehdejšího klubu AC Milán. Jeho současný zaměstnavatel Newcastle uvedl, že hráč při vyšetřování plně spolupracuje, a vyjádřil mu podporu.

NEJLEPŠÍ MLADÍK SERIE A SE PŘIZNAL K SÁZENÍ. SEDM MĚSÍCŮ BEZ FOTBALU NENÍ JEDINÝ TREST, KTERÝ HVĚZDIČKU JUVE ČEKÁ